5 sytuacji, w których warto ubezpieczyć dom

sytuacja grupowa

Mimo że dom jest miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie, on również narażony jest na wszelkiego rodzaju szkody. Niektóre z nich mogą wynikać z naszej nieuwagi. Inne z kolei dotyczą zagrożeń całkowicie od nas niezależnych, takich jak działanie sił natury czy kradzieże. Jeśli więc posiadasz swoją własną nieruchomość, warto rozważyć jej ubezpieczenie. W jakiej sytuacji ubezpieczenie mieszkania sprawdzi się najlepiej?

1. Dom w budowie a ubezpieczenie

Większości z nas ubezpieczenie domu kojarzy się raczej z już postawionym budynkiem. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw również tym osobom, które są dopiero na etapie budowy. W końcu zagrożenia, z którymi mamy do czynienia w przypadku budynków już wystawionych, mogą dotyczyć również budynku posiadającego zaledwie fundamenty. Warto wziąć pod uwagę cenę materiałów budowlanych, które w żaden sposób niechronione, mogą zostać skradzione. Bardzo wiele osób decyduje się na budowę domu w lokalizacji oddalonej o wiele kilometrów od aktualnego miejsca zamieszkania. Wówczas ciężko kontrolować to, co dzieje się na budowie. Ubezpieczenie budynku w budowie sprawia, że możemy poczuć się bezpiecznie. Nawet jeśli materiały budowlane zostaną skradzione, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie.

Koszt ubezpieczenia domu w budowie jest niższy niż polisy dotyczącej już wystawionej nieruchomości. Wynika to z prostego faktu, że polisa nie obejmuje wszystkich czynników, z którymi mamy do czynienia w już wykończonym budynku.

2. Ubezpieczenie domku letniskowego

Właściciele domków letniskowych bardzo często zastanawiają się jak objąć ochroną swoją nieruchomość w sezonie jesienno-zimowym. Wówczas budynek najczęściej jest nieużytkowany, a w wielu przypadkach jego właściciel nie dogląda stanu nawet przez kilka tygodni. Może się więc zdarzyć, że do budynku wkradną się złodzieje. Jeśli będziesz posiadał wykupione ubezpieczenie, możesz być spokojny, towarzystwo pokryje wszystkie szkody, które Cię dotkną. Warto poszukać więc ubezpieczyciela, który w swojej ofercie posiada możliwość objęcia ochroną domku letniskowego.

3. Ochrona domu drewnianego

Domy z drewna w ostatnich latach zyskują na ogromnej popularności. Nie są już kojarzone z budynkami przestarzałymi, a wręcz utożsamiane z nowoczesnymi. Mimo że zapewniają taką samą ochronę, jak murowane, warto objąć je dodatkową ochroną W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych możemy odnaleźć specjalne rozszerzenia, które obejmują domy z tego właśnie materiału. Ochrona może przysługiwać podczas zdarzeń, takich jak pożar, powódź, przepięcie, kradzież dobytku czy ulewne deszcze. Warto jednak dokładnie zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferują różne towarzystwa ubezpieczeniowe.

4. Ubezpieczenie domu a teren zalewowy

Budowa domu w pobliżu jeziora czy rzeki ma wiele plusów. Jest to obszar, na którym możemy liczyć na piękne widoki. Jednak wzniesienie nieruchomości na takim obszarze ma również jeden, istotny minus – miejsce to, w przypadku ulewnych deszczy nie jest bezpieczne.

Jeśli decydujesz się na wybudowanie domu na terenie zalewowym, musisz koniecznie wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, które zapewni Ci ochronę w przypadku powodzi lub podtopień. A może się tak zdarzyć w przypadku bardzo ulewnych deszczy. Mimo że na budowę domu musimy uzyskać zgodę, co znaczy, że teren, na którym powstanie będzie bezpieczny, musimy się liczyć z tym, że siły natury mogą uczynić go zupełną przeciwnością. Jednak przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem koniecznie zapoznaj się z jej warunkami, aby mieć pewność, w jakich sytuacjach możesz liczyć na pomoc, a kiedy towarzystwo może Ci odmówić.

5. Ubezpieczenie domu a rodzina

O ile mieszkając samotnie nie martwimy się tak bardzo o kwestie związane z bezpieczeństwem budynku, o tyle pojawienie się ważnej osoby w naszym życiu czy dzieci sprawia, że zastanawiamy się, co możemy uczynić, aby mieszkanie było bezpiecznym schronieniem. Ubezpieczenie domu zamieszkanego przez dzieci należy do zadań każdego rodzica. Ci z kolei będą szczególnie zadowoleni z faktu, że towarzystwa ubezpieczeniowe udzielają zniżek dla polis obejmujących budynki zamieszkane przez dzieci.

Koniecznie przekonaj się, które z towarzystw ubezpieczeniowych zadba o bezpieczeństwo Twojej rodziny zapewniając najkorzystniejszą polisę. Możesz to zrobić odwiedzając stronę internetową https://kioskpolis.pl/ i porównać oferty najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych.

Dom z założenia jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie. Jednak nie zawsze jest w stanie ochronić nas przed czynnikami z zewnątrz, takimi jak siły natury czy działanie złodziei. Warto więc przygotować się na takie możliwości, aby nie stracić całego dobytku swojego życia w zaledwie jeden dzień. Towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie Ci w tym pomogą. Dzięki nim możesz poczuć się bezpieczniej we własnych czterech ścianach.