5 zalet kupowania OC przez internet

zakup przez internet

W czasach ciągłej pogoni za pieniądzem, a co za tym idzie brakiem czasu na jeżdżenie po wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych i sprawdzaniem ofert, wyjściem z sytuacji jest korzystanie z internetu. Daje on ogrom możliwości, dzięki którym kupno polisy ubezpieczeniowej nie będzie naszym przykrym obowiązkiem, bo nie stracimy czasu. Możemy również zaplanować, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na OC oraz załatwić wszystko bardzo szybko, bez zbędnych dokumentów. Wejdź w porównywarkę https://kioskpolis.pl i wybierz najodpowiedniejsze ubezpieczenie dla siebie.

Na co zwraca uwagę ubezpieczyciel?

Na wysokość składki wpływają dwa najważniejsze czynniki – rodzaj auta i kierowca. Oto główne element, na które zwracają uwagę ubezpieczyciele:

 • marka pojazdu – ma ogromny wpływ na składkę. Ubezpieczyciele prowadzą własne statystyki wypadków i kradzieży, z których wyłania się obraz marek najbardziej narażonych na różne zdarzenia losowe. Statystycznie w Polsce więcej zapłacimy za OC dla marek niemieckich oraz luksusowych. Można się tylko domyślać, że według ubezpieczyciela kierowca Volkswagena ma ciężką nogę, a posiadacza nowego Mercedesa stać na opłacenie dowolnej składki, takich rzeczy nie unikniemy,
 • wiek auta – jedna z ważniejszych składowych przy płaceniu składki. Im auto jest starsze, tym składka będzie wyższa. Powód? Oczywiście wyższe prawdopodobieństwo awarii, która może doprowadzić do kolizji oraz mniejsza dbałość właściciela o samochód. Choć nie dotyczy to aut zupełnie nowych,
 • pojemność silnika – to od niej w głównej mierze wyliczana jest wysokość składki. Duże silniki, powyżej pojemności 2 litrów, są przyczyną naliczania wysokich cen za OC. Ubezpieczyciele zwykle stosują przedziały dla silników o pojemnościach 1 litra, 1-1,2 litra, 1,2-1,4 litra, 1,4-1,6 litra, 1,6-2 litrów i powyżej 2 litrów. Firmy wychodzą ze słusznego założenia, że im większy silnik, tym wyższą prędkość może rozwinąć auto, co przekłada się na wzrost ryzyka wypadku,
 • wiek kierowcy – bardzo ważny parametr dla ubezpieczycieli. W naszych realiach zawsze dużo wyższą składkę zapłaci kierowca przed 26. rokiem życia lub taki, który prawo jazdy ma krócej niż 3 lata. W takiej sytuacji pojawia się pojęcie zwyżek za wiek, ponieważ doświadczenie kierowcy również ma duże znaczenie,
 • zniżki za bezszkodową jazdę – ubezpieczyciele nagradzają ostrożnych kierowców. Jeśli Ci są w stanie udowodnić (a wynika to z ich historii ubezpieczenia), że w przeciągu ostatnich kilku lat nie mieli żadnej kolizji, na pewno zapłacą mniej,
 • miejsce zamieszkania kierowcy – im większe miasto, tym droższa polisa. Po prostu zdaniem ubezpieczycieli w aglomeracji, gdzie po ulicach jeżdżą tysiące aut, dużo łatwiej jest o stłuczkę. Firma na pewno weźmie też pod uwagę to, gdzie nasze auto spędza noc. Jeśli w garażu – mamy szansę na zniżkę, jeżeli na osiedlowym parkingu – składka może być wyższa ze względu na większe ryzyko.

Elementów składających się na wysokość ubezpieczenia jest tak naprawdę dużo więcej. Stan cywilny kierowcy, posiadanie dzieci, zawód czy nawet kolor samochodu. internet daje nam również kolejną zaletę, jaką jest dostęp do dużo większej ilości ofert w dużo krótszym czasie, niż jeżdżenie od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela w celu sprawdzania ofert. Jednym kliknięciem możemy mieć porównane różne oferty, co daje nam możliwość, wybrania jak najkorzystniejszej dla nas. 

Co zyskujemy, kupując OC przez internet?

Przy zakupie przez internet możemy zmienić zdanie. Na zwrot polisy mamy 30 dni. Pojawiła się korzystniejsza oferta? Nic straconego – jeżeli zmieścimy się w czasie mamy możliwość zmiany takiej polisy. Dzięki polisom online możemy zaoszczędzić wiele godzin spędzonych w samochodzie, borykania się z problemami braków wolnych miejsc na parkingach czy godzin otwarcia ubezpieczyciela.

Oszczędność czasu dla wielu ludzi może być kluczowym wyjściem z sytuacji. Biorąc pod uwagę fakt, że ubezpieczyciele konkurują między sobą o potencjalnego klienta, trzeba korzystać ze zdrowego rozsądku i nie bać się zadawania pytań. Dużo stron korzysta z internetowych doradców online czy też całodobowych infolinii, dzięki którym szybko uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Zaletą wybrania internetu jest wygoda. Możemy rozsiąść się w swoim ulubionym fotelu, wziąć laptop na kolana i ze świeżo zaparzoną kawą przeglądać oferty ubezpieczeń. Wiele firm ma wprowadzone zniżki, które zachęcają nowych klientów. Może Ty również dołączysz do ich grona?

W czym tkwi fenomen porównywarek ubezpieczeń i co tak właściwie zyskują kierowcy, kupując OC przez internet?

 1. Wygoda ubezpieczenie OC można kupić bez wychodzenia z domu.
 2. Oszczędność czasu – o ile czas szukania i analizy ofert jest porównywalny, z czasem, który trzeba poświęcić na spotkanie z agentem, to można zaoszczędzić go sporo na dojazdach.
 3. Dostęp do wielu ofert – w zasięgu ręki kierowcy mają ogrom propozycji, które mogą samodzielnie przejrzeć i świadomie wybrać to, czego im naprawdę potrzeba.
 4. Zniżki za zakup OC online – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dodatkowe zniżki za zakup polisy przez internet, dzięki czemu możemy znaleźć najtańsze OC, a dostęp do wszystkich ofert znajdziemy w porównywarce ubezpieczeniowej https://kioskpolis.pl/.
 5. Możliwość rezygnacji z polisy – jak z każdego produktu nabytego na odległość (w tym również przez internet), także od umowy ubezpieczeniowej zawartej online można zrezygnować w ciągu 30 dni.

Sprawdź również: