5 zalet kupowania ubezpieczenia OC online

kupno OC online

Twoje ubezpieczenie OC kończy się, a Ty nie masz czasu, aby wybrać się do towarzystwa ubezpieczeniowego? Brak ważnego OC niesie ze sobą wysokie kary pieniężne, szczególnie w przypadku kiedy dojdzie do kolizji drogowej. Unikaj przerywania ciągłości ubezpieczenia OC dzięki możliwości zakupienia polisy przez internet. W czasach, w których internet zdominował nasze życie, także towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogły przejść obok niego obojętnie. Dziś niemal każde większe towarzystwo posiada własną stronę internetową, która daje możliwość zakupu dowolnego ubezpieczenia – w tym również tego najważniejszego – OC.

Zalety kupna OC przez internet

Nie jesteś przekonany do zakupu ubezpieczenia OC przez internet? Obawiasz się o rzetelność towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują zakupy online? W takim razie koniecznie zapoznaj się z 5 najważniejszymi zaletami tego rozwiązania!

1.   Porównywanie kluczem do wybrania najlepszej oferty

Twój ubezpieczyciel, z którego usług korzystasz od wielu lat zapewnia Cię, że cena, którą płacisz każdego roku, jest najkorzystniejsza ze wszystkich ofert na rynku? Skąd możesz mieć jednak pewność, że tak właśnie jest? Zakup ubezpieczenia OC przez internet daje Ci możliwość skonfrontowania się z zapewnieniami większości towarzystw ubezpieczeniowych. Odwiedź stronę internetową https://kioskpolis.pl/ i sprawdź, jaki ubezpieczyciel będzie miał dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Rzadko kiedy się zdarza, że to właśnie Twoje dotychczasowe towarzystwo, z którego usług korzystasz znajduje się na pierwszym miejscu. Zadaniem ubezpieczycieli jest przyciągnięcie do siebie jak największej liczby klientów, stąd też zapewnienia o najkorzystniejszej i najtańszej ofercie – które rzadko kiedy mają pokrycie w rzeczywistości.

2.   Dodatkowa zniżka przy zakupie polisy online

Mimo że zakup ubezpieczenia przez internet w ostatnich latach zyskał na ogromnej popularności, towarzystwa ubezpieczeń nadal starają się przyciągać do siebie klientów. W końcu gdyby przestaliby to robić mogłoby się okazać, że ktoś inny przejąłby ich klientów. Dlatego też na stronach internetowych ubezpieczycieli niezwykle często możemy spotkać się z wieloma zniżkami, szczególnie dla nowych klientów – choć nie tylko. Zapoznaj się z najpopularniejszymi w rankingu porównywarki internetowej towarzystwami i ich zniżkami, które mają do zaoferowania. Kupno ubezpieczenia OC przez internet pozwoli Ci zaoszczędzić niemałą sumę pieniędzy – zarówno dzięki zniżkom, jak i braku konieczności dojazdu pod konkretny adres.

3.   Zyskaj czas dzięki kupnie ubezpieczenia OC przez internet

Niekwestionowaną zaletą zakupu dowolnego produktu w internecie jest oszczędność czasu. Koniec z dojazdami do konkretnego sklepu. Zaleta ta dotyczy kupna nie tylko produktów, ale również usług – jak polisa ubezpieczeniowa. Do niedawna celem zakupu ubezpieczenia OC musieliśmy odwiedzić agenta ubezpieczeniowego, do którego nie zawsze było nam po drodze. Dziś z internetem wszelkie formalności załatwimy w zaledwie kilka minut. Wystarczy wypełnić formularz, który pozwoli wycenić ubezpieczenie, jakie Ci przysługuje. Wybierając najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich dostępnych towarzystw ubezpieczeniowych możesz przejść do płatności. Po ich dokonaniu i dopełnieniu wszelkich formalności wymaganych przez ubezpieczyciela polisa trafia na Twój adres e-mail.

4.   Wygoda zakupów przez internet

Czynnik, który sprawił, że zakupy internetowe zyskały na popularności niemal w każdym kraju na świecie, to wygoda. W końcu mając do wyboru daleką podróż, której celem jest zakup jednego, niewielkiego produktu i kilka kliknięć w internecie, większość z nas wybrałaby właśnie tę drugą opcję. Również w przypadku zakupu polisy ubezpieczeniowej wygoda odegrała niezwykle istotną rolę. Koniec z oczekiwaniami na wolny termin w towarzystwie ubezpieczeń. Koniec z masą dokumentów, których wypełnianie spędza Ci sen z powiek. Dzięki możliwości zakupu ubezpieczenia OC przez internet, którą oferuje wiele towarzystw, w zaledwie kilka minut możesz odnowić ubezpieczenie swojego samochodu.

5.   Zakup ubezpieczenia online sposobem dla zapominalskich

Dziś niemal każde towarzystwo ubezpieczeniowe automatycznie odnawia ubezpieczenie OC, kiedy poprzednia umowa dobiegnie końca. Jednak jeśli kupiłeś samochód z drugiej ręki i był on objęty ubezpieczeniem, w jego przypadku nie możemy liczyć na automatyczne odnowienie polisy. Wynika to ze zmiany właściciela pojazdu. Często się zdarza, że nowy właściciel pojazdu przypomina sobie o konieczności ubezpieczenia samochodu niemal w ostatniej chwili. Co jeśli jest to dzień, w którym towarzystwa ubezpieczeniowe nie pracują? Wówczas z pomocą przychodzi internet i możliwość dokonywania zakupu polisy online. Rozwiązanie to uchroniło nie jednego kierowcę przed poniesieniem kary za brak aktualnego ubezpieczenia OC. Możliwość dokonywania zakupów przez internet daje wiele możliwości nie tylko osobom stawiającym na wszystkie powyższe zalety, ale również tym, którzy są nieuczciwi. Podczas zakupu polisy online musimy być więc ostrożni i stawiać na ubezpieczycieli, którzy widnieją na liście porównywarek OC. Wówczas mamy pewność, że towarzystwo, u którego planujemy zakupić ubezpieczenie jest rzetelne.

Sprawdź również: