7 niebezpiecznych sytuacji, w których uzyskasz pomoc z polisy turystycznej

niebezpieczny most

Ubezpieczenie turystyczne chroni nas na czas podróży – zarówno tych po kraju, jak i tych poza granice Polski. Zapewnia nam pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów naszego leczenia oraz chroni, na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Polisę możemy poszerzać o dodatkowe elementy, co pozwoli nam na osiągnięcie maksymalnej ochrony w razie wypadku lub innych niepożądanych zdarzeń, które często potrafią wygenerować niemałe koszty. Bez względu na to, czy wyjazd planujemy sami, czy decydujemy się na wyjazd organizowany przez biuro podróży, warto rozważyć opcję zakupu polisy turystycznej.

Najkorzystniejsze oferty znajdziemy na porównywarce ubezpieczeń https://kioskpolis.pl/, gdzie szybko i sprawnie dokonamy zakupu odpowiedniej dla nas polisy. Dobrze jest mieć poczucie bezpieczeństwa w czasie podróży i nie martwić się kosztami, które musielibyśmy ponieść, nie będąc ubezpieczonymi. Polisa turystyczna zapewnia nam ochronę w wielu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacjach, takich jak w poniższym zestawieniu.

Utrata bagażu

Każdego roku, tylko na lotniskach, ginie około 40 milionów bagaży, a do tego dochodzi mnóstwo kradzieży. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje ochronę rzeczy osobistych osoby ubezpieczonej, na wypadek nieszczęśliwych wypadków. W przypadku utraty bagażu ubezpieczyciel wypłaca świadczenie częściowo pokrywające straty. Bagaż jest dokładnie zdefiniowany przez ubezpieczycieli, którzy zaznaczają przy tym, jakie rzeczy podlegają ochronie. Fakt ten tylko potwierdza, że ważne jest, aby zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przed wykupieniem polisy. Należy mieć na uwadze to, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa, że ochronie podlega bagaż, który był odpowiednio zabezpieczony. Odszkodowanie za zgubiony bagaż otrzymamy tylko wtedy, gdy:

  • został od nadany zgodnie z procedurami,
  • został nadany u zawodowego przewoźnika lotniczego,
  • opóźnienie, w wyniku którego, nie mamy dostępu do bagażu, przekracza liczbę godzin przewidzianą w OWU,
  • przedstawimy ubezpieczycielowi paragony jako dowód zakupu niezbędnych przedmiotów.

Wypadek podczas aktywnych wakacji

Jeżeli jesteś osobą lubiącą aktywnie spędzać czas, zwłaszcza próbując swoich sił w nowych sportach, będąc na urlopie, musisz mieć świadomość tego, że może przytrafić Ci się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego, możesz doznać kontuzji lub innego uszczerbku na zdrowiu, co wymaga niekiedy leczenia i rehabilitacji, a są to kosztowne sprawy. Z ubezpieczeniem turystycznym możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela, w razie nieszczęśliwego wypadku. Firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty naszego leczenia i rehabilitacji, co w rzadkich przypadkach może kosztować naprawdę dużo, a to od nas zależy, jakie ubezpieczenie wykupimy i na jakie świadczenie ze strony ubezpieczyciela będziemy mogli liczyć. Dlatego ważne jest, aby nie oszczędzać na ubezpieczeniu turystycznym, jeśli wyjeżdżamy z zamiarem aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza uprawiając niebezpieczne sporty.

Wypadek z Twojej winy – pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela

W sytuacji, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, np. podczas jazdy autem, przy wsiadaniu lub wysiadaniu z samochodu, w czasie postoju lub w czasie naprawiania auta na poboczu drogi, z ubezpieczeniem, poszkodowani będą mieli prawo do otrzymania pomocy pieniężnej. Ubezpieczona osoba, która doprowadziła do wypadku, może liczyć na pokrycie kosztów ubezpieczyciela, o ile nie złamała ogólnych warunków ubezpieczenia. W takiej sytuacji ubezpieczyciel nie zgodzi się na pokrycie kosztów, kiedy np. kierowca jechał pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Rozładowany akumulator samochodu w obcym państwie

Rozładowany akumulator poza granicami kraju to jeden z najgorszych możliwych scenariuszy dla niejednego kierowcy. Z ubezpieczeniem turystycznym możesz liczyć na otrzymanie stosownej pomocy bez problemu. Towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane do tego, aby wesprzeć Cię w przypadku zaistnienia bariery językowej, a także do rozwiązania Twojego problemu tak szybko, jak to tylko możliwe.

Nagłe choroby, o których nie wiedziałeś przed wyjazdem a polisa turystyczna

Jeśli w czasie naszego pobytu za granicą, nagle poczujemy się gorzej i okaże się, że wymagamy leczenia, możemy liczyć na pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela w sytuacji, kiedy jesteśmy w stanie udowodnić, że nie byliśmy świadomi naszej choroby. Jako dowód mogą posłużyć wyniki badań z ostatnich lat, które nie wykazywały u nas danej choroby. Po powrocie do kraju dalsze koszty leczenia pokryte zostaną z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Klauzula alkoholowa a sprawca wypadku

Okres wakacyjny to czas, w którym wyjeżdżamy w odległe miejsca, aby wypocząć i zapomnieć na chwilę o codziennych problemach, z którymi spotykamy się w domu. Dla wielu osób taki wypoczynek umilany jest przez alkohol, przez co niekiedy tracą nad sobą kontrolę. Ubezpieczyciele dają nam możliwość zabezpieczenia się przed wypadkami, które przydarzyć się mogą po spożyciu alkoholu. Ubezpieczyciel godzi się na pokrycie kosztów związanych z leczeniem skutków wypadku, który nam się przydarzył, jednak trzeba mieć na uwadze to, jaki limit alkoholu we krwi znajduje się na umowie. Oczywiste jest, że jeśli przekroczymy ten limit, nie uzyskamy świadczenia od ubezpieczyciela i koszty związane z leczeniem pokryjemy z własnej kieszeni.

Skradzione dokumenty – pomoc ubezpieczyciela

Kradzież bagażu lub utrata dokumentów za granicą może być bardzo bolesna. Należy wtedy zgłosić naszemu ubezpieczycielowi, że utraciliśmy dokumenty. Na co możemy liczyć w takiej sytuacji? Rozwiązania powinniśmy szukać w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, ponieważ ubezpieczyciel różnie może podchodzić do utraty przez nas dokumentów. Najczęściej jednak możemy liczyć na zwrot kosztów związanych z wydaniem nowych dokumentów.