ABC wykupowania polis przez Internet

Wyszukiwanie polisy OC AC przez internet

Obecne tempo życia jest ogromne. Często musimy pogodzić ze sobą naukę, pracę, znaleźć czas dla siebie i bliskich. Staramy się więc oszczędzać cenny czas i coraz więcej spraw załatwiamy online. Przez Internet kupujemy jedzenie, ubrania, bilety lotnicze i inne niezbędne nam rzeczy. Równie szybko i wygodnie możemy też kupić polisy ubezpieczeniowe. Unikniemy wizyt u agentów
i brania wolnego w pracy, żeby zdążyć w godzinach otwarcia placówki. Wszystko załatwimy zaledwie kilkoma kliknięciami, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Jakie polisy mogę kupić online?

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom możliwość wyboru ubezpieczenia przez Internet. Możemy kupić polisę turystyczną, która zabezpieczy nas na wypadek zagubienia bagażu, złamania ręki czy zgubienia dokumentów. Jeżeli szukamy dostępu do prywatnej opieki medycznej, zapoznajmy się z ofertami ubezpieczeń zdrowotnych. W ich skład często wchodzi komplet różnego rodzaju badań, porady kilkudziesięciu specjalistów oraz leczenie ambulatoryjne, a nawet stomatologiczne. Ubezpieczyć możemy też nasze mieszkanie na okoliczność nagłych zdarzeń na przykład zalania, pożaru. Co jeszcze? Online wykupimy również ubezpieczenie obowiązkowe OC i to dobrowolne, czyli AC.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Wśród niezliczonej ilości reklam i ofert, trudno znaleźć tę odpowiednią. Z pomocą mogą przyjść nam porównywarki internetowe. Dlaczego warto z nich skorzystać? Przede wszystkim dlatego, że zaoszczędzimy mnóstwo czasu na przeglądanie pojedynczych stron i wybór najlepszej polisy.


Czy jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkie dostępne oferty i zapoznać się z ich Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia? Z pewnością nie. Porównywarki zrobią za nas część pracy i pomogą wybrać kilka najbardziej dopasowanych do naszych potrzeb ofert.  Przyjrzyjmy się im na przykładzie ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC – firmy ubezpieczeniowe szacują ryzyko występowania szkód według różnych kryteriów. Jedne oferują korzystne ceny doświadczonym kierowcom, którzy w historii ubezpieczenia mają bezwypadkową jazdę, a inne przyciągają młodych korzystnymi rabatami.


Trudno będzie zweryfikować, który ubezpieczyciel będzie miał ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb i na dodatek w korzystnej cenie. Pamiętajmy, że branża ubezpieczeniowa jest dynamiczna i ceny mogą zmieniać się z dnia na dzień, co jeszcze bardziej utrudnia poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia.  W takich sytuacjach porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych będzie niezwykle pomocna. Jak przebiega proces zakupu polisy i jakie są zalety korzystania z porównywarki online?
 

  • Dużo pytań w formularzu to dobry znak – często wymagane jest w nich wprowadzenie sporej ilości danych, co wydłuża czas ich wypełniania i bywa zniechęcające. Mimo to, dokładne wypełnienie formularza z pewnością nam się opłaci. Im więcej rzetelnych informacji, tym lepsze dopasowanie wyników wyszukiwania do naszych potrzeb.
  • Najbardziej korzystne oferty – po wypełnieniu formularza, porównywarka przedstawi zestawienie ofert różnych ubezpieczycieli. Najczęściej wyświetla je w postaci tabeli, gdzie widzimy nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego, ceny polisy na przykład w systemie ratalnym, sumy gwarancyjne, zakres terytorialny, rodzaj ubezpieczenia (OC, AC, NNW) oraz wiele innych informacji w zależności od używanej porównywarki.
  • Oszczędność czasu – otrzymamy różne oferty zebrane w jednej tabeli, co zdecydowanie usprawni proces porównywania. Dodatkowo zakupu polisy możemy dokonać o dowolnej, dogodnej dla nas porze.
  • Większa ilość ofert niż u agenta – agenci posiadają zazwyczaj oferty ukierunkowane na wybranego ubezpieczyciela, będzie miał ich zatem mniej niż internetowy kalkulator OC.
  • Niska cena – warto pamiętać, że oferty dla nowych klientów bywają tańsze niż te dla stałych. Jeśli od wielu lat mamy tego samego ubezpieczyciela, który sukcesywnie podwyższa nam wysokość składki, zapoznajmy się z propozycjami innych towarzystw ubezpieczeniowych. W zakupie polisy przez Internet unikniemy również kosztów prowizji dla agenta, cena będzie więc odpowiednio niższa.

Kupowanie dowolnej polisy ubezpieczeniowej przez Internet nie jest skomplikowane. Najbardziej żmudna część procesu to wypełnienie formularza. Zdarza się, że pytania są bardzo szczegółowe i żeby na nie odpowiedzieć, będziemy musieli posiłkować się dokumentacją naszego auta. Jest to jednak jedyny wymagający aspekt szukania ofert online. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól czeka nas już tylko wybór najbardziej korzystnego ubezpieczenia oraz dokonanie szybkiej i bezpiecznej płatności internetowej. Zakupy w dogodnym dla nas miejscu i czasie są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem niż wizyty w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jeśli decydujemy się na korzystanie z porównywarek ubezpieczeń, zwróćmy uwagę na liczbę porównywanych ubezpieczycieli i upewnijmy się, że porównywarka jest bezpieczna oraz wpisana na listę Komisji Nadzoru Finansowego.

Sprawdź również: