Co może wchodzić w skład ubezpieczenia mieszkania? Wyjaśniamy!

mieszkanie

Właściciele nieruchomości nie bez powodu szukają skutecznych sposobów na ochronę swojego dobytku. Na wiele czynników, które mogą zaszkodzić budynkowi nie mamy wpływu. Dotyczy to w szczególności działania sił natury czy włamywaczy. Warto więc poszukiwania towarzystwa ubezpieczeniowego rozpocząć od określenie naszych potrzeb uwzględniając lokalizację budynku i konkretne zagrożenia, które mogą im w szczególny sposób zagrozić. Możemy to osiągnąć dobierając poszczególne elementy wchodzące w skład ubezpieczenia mieszkania.

Zakres polisy mieszkaniowej

W zależności od tego, z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym podpiszemy umowę, zakres ochrony może różnić się od dostępnego u innych ubezpieczycieli. Istnieje jednak kilka czynników, które są zawarte w ramach podstawowej ochrony niemal u każdego ubezpieczyciela.

Zakres ubezpieczenia mieszkaniowego obejmuje skutki:

  • zdarzeń losowych w tym przede wszystkim działania sił natury,
  • kradzieży z włamaniem,
  • dewastacji.

Wiele towarzystw oferuje swoim klientom pokrycie kosztów akcji ratowniczej związanej z powstałymi szkodami.

Podstawowy zakres ubezpieczenia mieszkania obejmuje wiele czynników. Warto jednak wiedzieć, że do każdego z nich ubezpieczyciel dodał informacje o tym, kiedy pomoc ich nie obejmuje. Aby się o tym dowiedzieć, należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których zawarte są zarówno najważniejsze, jak i te mniej ważne kwestie związane z ochroną oferowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Wysokość składki a zakres polisy ubezpieczeniowej

Jak łatwo się domyślić, zakres polisy, na jaki postawimy, ma wpływ na wysokość jej składek. Jeśli wiesz, na jakie czynniki narażony jest budynek mieszkalny, ważne, aby w pierwszej kolejności to właśnie ich dotyczył. Jeśli pozostaną Ci środki przeznaczone na ubezpieczenie mieszkania, możesz dodatkowo wybrać rozszerzenia oferowane przez towarzystwo. A wśród nich możemy wyróżnić między innymi:

  • ochronę przed skutkami przepięcia,
  • OC w życiu prywatnym,
  • stłuczenie przedmiotów szklanych,
  • domowy assistance.

OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym, które oferuje nam w formie dodatku wiele towarzystw ubezpieczeniowych, zasługuje na szczególną uwagę. Przydaje się w szczególności właścicielom mieszkania w bloku. W końcu jak wiele znasz historii dotyczących zalania sąsiada z dołu czy wyrządzenia innych szkód? Często nie mamy wpływu na to, jakie usterki ujawnią się w naszym mieszkaniu. Niedrożność rur czy ich uszkodzenie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Koszty naprawy mieszkania sąsiada mogą być naprawdę wysokie. Nie mówiąc już o uszkodzeniach we własnym mieszkaniu. Całe szczęście posiadając własnego ubezpieczyciela możemy spać spokojnie. To właśnie on odpowiada za pokrycie wszelkich kosztów. Oczywiście pod warunkiem, że wykupimy dodatek do polisy – OC w życiu prywatnym.

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego

Od tego, na jakie towarzystwo ubezpieczeniowe postawimy uzależniona może być pomoc w przypadku zdarzeń, które doprowadziły do całkowitej lub częściowej utraty dobytku. Dlatego też decyzja ta powinna być dokładnie przemyślana, a wybór powinien paść na ubezpieczyciela, który ma dla nas najkorzystniejszą ofertę. Jednak jak takiego znaleźć? W dobie łatwego dostępu do internetu nie ma nic prostszego! Wejdź na stronę internetową https://kioskpolis.pl/ i porównaj oferty rzetelnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wypełniając dostępny formularz na podstawie własnych potrzeb i lokalizacji budynku, który chcesz ubezpieczyć, trafisz na towarzystwo, które sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Dobranie oferty towarzystwa ubezpieczeniowego do własnych potrzeb jest niezwykle istotne zarówno pod względem finansowym, jak i późniejszej pomocy w razie zdarzenia, w którym odniesiemy szkody. Jeśli chodzi o aspekt finansowy, dotyczy on zapłaty za ofertę, którą rzeczywiście potrzebujemy. Jeśli nie mieszkamy na terenie zalewowym, a do tego nasze mieszkanie mieści się w bloku, opłata za skutki powodzi będzie jedynie stratą pieniędzy.

Z kolei wybór dostosowanej oferty w kwestii późniejszej ochrony jest o tyle ważny, że wiedząc co nam oferuje ubezpieczyciel, nie będziemy zaskoczeni, jeśli nie pokryje on w przyszłości kosztów wyrządzonej szkody. Zapoznając się dokładnie z ofertą, a także Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia możemy spać spokojnie, bez obaw, że którekolwiek ze zniszczeń, które będą dotyczyły naszego mieszkania, nie zostaną pokryte z polisy mieszkaniowej. Zanim podpiszesz umowę z ubezpieczycielem dokładnie przeanalizuj własne potrzeby. Jeśli będziesz wiedzieć jaką ochronę potrzebuje Twoje mieszkanie, porównaj na jej podstawie oferty poszczególnych ubezpieczycieli. Czasami warto poświęcić temu zadaniu więcej czasu, aby w przyszłości w kryzysie móc liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie bój się również zadawać mu pytań, które Ciebie nurtują. Tylko dzięki temu będziesz doskonale wiedział co zawiera w sobie umowa, którą podpisujesz.