Dodatki do OC – czy warto z nich korzystać?

dodatki do OC

Zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC dotyczy każdego właściciela pojazdu. Skoro jednak i tak musisz kupić polisę może warto pomyśleć o dodatkach, które oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Ich zakup razem w pakiecie z OC jest korzystny, ze względu na niższą cenę. Czym jednak są tak właściwie te dodatki i czy warto z nich korzystać?

O tych 4 dodatkach warto pomyśleć ubezpieczając pojazd

Dodatkowa polisa może okazać się niemałym wydatkiem. Jeśli jednak pomyślimy o niej ubezpieczając samochód polisą OC możemy wiele zaoszczędzić. Dodatki te pomagają poczuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo na drodze. W końcu ubezpieczenie pokryje koszta związane ze szkodami nie tylko osoby poszkodowanej, ale również nasze – jeśli to my byliśmy sprawcami wypadku. Na jakie dodatkowe polisy warto zwrócić uwagę?

1.   Ubezpieczenie Assistance

Brak paliwa, problem z uruchomieniem silnika czy rozładowany kalkulator – to zaledwie kilka z ogromnej ilości przykrych sytuacji, które mogą spotkać na drodze każdego z nas. Jeśli Twój pojazd jest ubezpieczony jedynie podstawową polisą OC wszelkie koszta związane z holowaniem czy próbą odpalenia silnika spoczną na Tobie. Assistance gwarantuje Ci pokrycie kosztów związanych ze wszystkimi sytuacjami, które mogą spotkać Cię na drodze. Pamiętaj jednak, że zakres ochrony, którą obejmuje Assistance każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa na swój własny sposób. Odwiedź stronę internetową https://kioskpolis.pl/ i przekonaj się, który z ubezpieczycieli ma dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę polisy Assistance.

2.   Ubezpieczenia NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest kolejnym dodatkiem, którego możemy dobrać podczas zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ten rodzaj ubezpieczenia chroni Cię przed wszelkiego rodzaju szkodami, które mogą powstać w wyniku wypadku, kolizji lub innych zdarzeń, z którymi mamy do czynienia na drodze. Dlaczego warto postawić na tę polisę? Każdy z nas może stanąć zarówno na miejscu poszkodowanego w wypadku, jak i jego sprawcy. Czasami wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, aby być tym drugim. Jeśli odniesiesz w wyniku spowodowanego przez Ciebie wypadku obrażenia – NNW pokryje koszty związane powrotem do zdrowia.

3.   Ochrona opon

Ochrona opon jest jednym z mniejszych dodatków, na które możesz liczyć podczas zakupu polisy OC. W wielu sytuacjach okazuje się jednak niezwykle przydatna. W końcu, który z kierowców może przewidzieć uszkodzenie opony podczas jazdy. Czasami nawet regularne sprawdzanie stanu opon nie pomoże, jeśli podczas jazdy zetkniemy się z niekorzystnymi warunkami na drodze. Jeśli zdecydujesz się na ten dodatek, zwróć uwagę na poszczególne oferty towarzystw ubezpieczeniowych. W ofercie niektórych ubezpieczycieli możemy się spotkać jedynie z pokryciem kosztów wymiany opony na miejscu. Warto jednak stawiać na takie towarzystwa, które zapewnią Ci również holowanie do najbliższego warsztatu.

4.   Ochrona prawna

Ten rodzaj dodatku do ubezpieczenia OC nie jest tak popularny, jak poprzednie, a oprócz tego nie znajdziemy go we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Dlaczego warto jednak rozważyć jego zakup?

Wypadki i kolizje na drogach w dzisiejszych czasach, w których mamy do czynienia z ogromnym rozwojem branży motoryzacyjnej, są na porządku dziennym. Jeśli przykre zdarzenie drogowe jeszcze nas nie spotkało, jest ogromne prawdopodobieństwo, że prędzej czy później i tak się wydarzy. Kolizje drogowe to nie tylko samo uszkodzenie auta. Istnieją sytuację, w których ciężko określić kto tak naprawdę zawinił. Jeszcze częściej możemy spotkać się z sytuacją, gdy sprawca wypadku nie przyznaje się do winy lub została nią obciążona nieodpowiednia osoba. W wielu sytuacjach postępowanie dotyczące kolizji drogowej, wchodzi nawet na drogę sądową.

W takiej sytuacji pomoc ubezpieczyciela w ramach ochrony prawnej jest nieoceniona. Towarzystwo pokrywa wszelkie koszty związane z postępowaniem prawnym. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc prawną, na każdym etapie dochodzenia swojej racji.

Mimo że dodatki ubezpieczeniowe wiążą się z wyższymi kosztami, może się okazać, że to właśnie dzięki nim nie tylko zaoszczędzimy wysoką sumę pieniędzy, ale nawet dowiedziemy swoich praw, w momencie, gdy zostaniemy posądzeni o kolizję, w której sprawcą był inny kierowca. Warto rozważyć zakup dodatkowych polis. Są one szczególnie polecane kierowcom poruszającym się po większych miastach w Polsce oraz takich, którzy są w ciągłej podróży. Większa częstotliwość prowadzenia pojazdu zwiększa ryzyko brania udziału w kolizji lub wypadku samochodowym. Warto mieć to na uwadze i zapytać swojego agenta ubezpieczeniowego o możliwe dodatki, które może Ci zaoferować. Z pewnością docenisz możliwości, jakie ze sobą niosą dodatkowe polisy. Pamiętaj jednak, aby kupować je w pakiecie obejmującym ubezpieczenie OC – wówczas możesz liczyć na korzystniejszą cenę.