Fakty i mity na temat ubezpieczeń mieszkań

mieszkanie

Na ubezpieczenie mieszkania w dzisiejszych czasach decyduje się niemal każdy jego właściciel. Ilość szkód, jakie mogą się wydarzyć nie z naszej winy jest naprawdę spora. Jednak ogromne zainteresowanie ubezpieczeniem mieszkania sprawiło, że wokół tego tematu narosło wiele mitów. Możemy się z nimi spotkać niemal w każdym miejscu w internecie, a powielane sprawią, że właściciele mieszkań obawiają się podpisać umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Warto więc zapoznać się z rzetelną wiedzą, która sprawi, że podjęcie współpracy z ubezpieczycielem nie będzie dla nas niczym strasznym.

Mity na temat ubezpieczenia mieszkania

1.   Ubezpieczenie mieszkania obejmuje jedynie mury

Mit ten urósł do takiej rangi, że wiele osób rezygnuje z podpisania umowy z ubezpieczycielem, nie widząc sensu z objęcia ochroną jedynie murów. Jednak zanim z tego powodu zrezygnujesz, koniecznie zapoznaj się z ofertą kilku towarzystw ubezpieczeniowych, których propozycje odnajdziesz w internetowej porównywarce ubezpieczeń. Odwiedzając strony ubezpieczycieli przekonasz się, jak wiele elementów obejmuje ubezpieczenie mieszkania. Możesz postawić również na rozszerzenie, dzięki któremu zyskasz dodatkową ochronę. Jeśli wiesz, że lokal jest szczególnie narażony na działanie jednego czynnika, możesz go przed nim ubezpieczyć.

2.   Ubezpieczenie mieszkania równa się kwocie równej jego wartości

Rolą firmy ubezpieczeniowej jest pokrycie szkód, które wynikły z czynników, zawartych w ochronie, którą towarzystwo oferuje swojemu klientowi. Jako osoby ubezpieczające powinniśmy zadbać o możliwie najwyższe odszkodowanie, które pozwoli pokryć uszkodzenia. W wielu przypadkach może się okazać, że nie zapoznając się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia będziemy na straconej pozycji. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych zastrzega sobie kwotę, którą są w stanie wypłacić. To może oznaczać, że szkody, z którymi będziesz się zmagać, będą wymagały wyższego wkładu finansowego niż koszt samego mieszkania. Zadbaj więc o to, aby dokładnie zapoznać się z treścią umowy ubezpieczyciela.

3.   Ubezpieczenie chroni także piwnicę

Jeśli jesteśmy właścicielami mieszkania w bloku sprawą oczywistą może się wydawać objęcie ubezpieczeniem również piwnicy. Jednak w ramach podstawowej oferty ubezpieczyciela rzadko się tak zdarza. Możemy jednak liczyć na to, że w ofercie towarzystwa, z którego usług planujemy skorzystać, odnajdziemy rozszerzenie, które ochroną obejmuje również piwnice. Choć wówczas koszt składki ulegnie zwiększeniu, będziemy spokojni o zawartość tego pomieszczenia, zwłaszcza jeśli przechowujemy w nim ważny sprzęt.

Fakty na temat ubezpieczenia mieszkania

Choć w internecie odnajdziemy znacznie więcej mitów na temat mieszkania, obok nich pojawiają się również fakty. Wielu właścicieli lokali może czuć się zdezorientowanymi w związku z tym. Warto więc zapoznać się również kilkoma ważnymi faktami, które często występują w roli mitów.

1.   Ubezpieczenie mieszkania nie uchroni Cię przed skutkami zalania innego lokalu

Szkodę możemy wykonać nie tylko na własnym mieszkaniu, ale również na lokalu sąsiada. Wielu właścicieli uważa, że skoro ich mieszkanie objęte jest ochroną ubezpieczyciela, to koszty związane z wyrządzoną szkodą dotkną właśnie towarzystwo ubezpieczeniowe. Może się tak stać tylko w jednym konkretnym przypadku – kiedy w ramach ubezpieczenia mieszkania wykupiłeś dodatek w formie OC na życie. Jeśli oferta Twojego ubezpieczyciela tego nie obejmuje, to Ty jesteś zmuszony do pokrycia kosztów wyrządzonych szkód i ich naprawy. A w przypadku zalania, mogą okazać się one niemałe. Warto więc dopasować ofertę ubezpieczenia pod siebie i rodzaj lokalu, jaki posiadamy. OC w życiu prywatnym sprawdzi się szczególnie, jeśli posiadamy mieszkanie w bloku. Wówczas na skutki awarii w naszym mieszkaniu narażeni są również inni lokatorzy.

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego

Znając już podstawowe fakty i mity na temat ubezpieczenia mieszkania, możesz przystąpić do wyboru odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przeglądanie setek ofert nie napawa Cię optymizmem? Spokojnie, wcale nie musisz tego robić! Odwiedź stronę internetową https://kioskpolis.pl/ i porównaj oferty najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki porównywarce na ekranie pojawią się tylko te firmy ubezpieczeniowe, które spełniają Twoje kryteria. To z kolei pozwala dopasować polisę idealnie do własnego mieszkania. Co najlepsze – całość zajmuje mniej niż dwie minuty! Szukasz korzystnej oferty towarzystwa ubezpieczeniowego, który obejmie ochroną Twoje mieszkanie? Sam się przekonaj jak prostym zadaniem jest jego wybór.

Wydawać by się mogło, że podpisanie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym to nic wielkiego. Jednak niemal każdy właściciel mieszkania dzięki niej może spać spokojnie, nawet jeśli w jego lokalu dojdzie do awarii czy wszelkiego rodzaju uszkodzeń.