Jak najszybciej wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granice?

szybka płatność

Lato to czas wyjazdów, nie tylko w formie wypoczynku, ale także jest to sezon na różnego rodzaju prace zarobkowe. Wybierając się w podróż zwykle mamy na uwadze to, czy przypadkiem nie zapomnieliśmy włożyć do walizki ważnych przedmiotów. Spora część wyjeżdżających zapomina wtedy o tym, jak się zabezpieczyć na czas podróży i przed różnymi niespodziewanymi zdarzeniami. Mając na uwadze to, że zdrowie powinno być dla nas najważniejsze, nie zapominajmy o nim, wybierając się w podróż. Wypadki chodzą po ludziach, dlatego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na czas naszego pobytu za granicą.

Przed czym chroni nas ubezpieczenie turystyczne?

W zależności od naszych potrzeb ubezpieczenie turystyczne może obejmować:

  • koszty leczenia – ubezpieczenie pokryje koszt wszystkich wizyt u lekarzy, zabiegów, koszty lekarstw, które musimy zażywać, koszt pobytu w szpitalu,
  • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – dotyczy odszkodowania, np. od wypadku, złamanej kończyny lub innych obrażeń ciała,
  • OC w życiu prywatnym – koszty nieumyślnego spowodowania szkody osobie trzeciej,
  • bagaż – w przypadku jego zgubienia lub uszkodzenia,
  • odwołaną podróż – zwracane są części kosztów.

Gdzie najszybciej kupimy ubezpieczenie?

Obecnie zakup polisy ubezpieczeniowej został uproszczony do minimum przez internetowe porównywarki ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie turystyczne możemy kupić, nie wychodząc z domu, korzystając jedynie z internetu i poświęcając odrobinę swojej uwagi i czasu na zapoznanie się z dostępnymi ofertami ubezpieczeń, dostępnymi pod adresem https://kioskpolis.pl/. Wybór porównywarki ubezpieczeń to sposób na spokojne wybranie najkorzystniejszego i najbardziej dopasowanego ubezpieczenia dla nas i dla bliskich. Zatem jest to nie tylko gwarancja zaoszczędzonego czasu i pieniędzy, ale także większego bezpieczeństwa, na czym powinno nam najbardziej zależeć, wybierając się w podróż za granicę.

Jak kupić ubezpieczenie?

Z porównywarką ubezpieczeń zakup ubezpieczenia nie był nigdy prostszy. Wszystko, co musisz zrobić, chcąc się ubezpieczyć, to wypełnić formularz, w którym będziesz musiał uzupełnić informacje dotyczące planowanej podróży, a także o sobie samym. Cała czynność zajmuje dosłownie moment. Następnie porównywarka wygeneruje przeznaczone dla Ciebie oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które będą dla Ciebie przejrzyste i jasne w obsłudze. Kolejnym zadaniem będzie wybranie najlepszej oferty. Następnym krokiem jest już tylko płatność, a polisę otrzymujesz w formie elektronicznej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Przede wszystkim, przy wyborze interesującej nas oferty ubezpieczenia, ważne jest, aby zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Pozwoli nam to precyzyjniej dobrać idealną dla nas ofertę, ponieważ dowiemy się dzięki temu, np. kiedy jesteśmy wyłączeni z ochrony. Często jest to pomijane ze względu na specjalistyczny język, którym owe zasady zostały napisane, jednak warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z OWU, choćby dlatego, żeby nie mieć przykrej niespodzianki po nieszczęśliwym wypadku za granicą, kiedy ubezpieczyciel nie będzie się godził na pokrycie kosztów leczenia. Koszty te zwykle są niemałe i często sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy euro.

Kupując ubezpieczenie, powinniśmy także zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną kosztów leczenia. Szacuje się, że w krajach europejskich, suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić około 30 000 euro, mając na uwadze to, w jakim celu wybieramy się za granicę. Jadąc w odleglejsze tereny poza Unią Europejską, warto wykupić polisę na minimum 60 000 euro, a w krajach słynących z wysokich kosztów leczenia, takich jak np. Stany Zjednoczone czy Kanada, suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić 120 000 euro.

Ubezpieczenie turystyczne – stacjonarnie czy online?

Jeżeli planujemy podróż za granicę, a nie mamy wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, o wiele korzystniejsze dla nas będzie posłużenie się porównywarką ofert ubezpieczeniowych drogą internetową. Obecnie poszukiwanie odpowiedniego dla nas ubezpieczenia metodą online, wypada pod wieloma względami dużo lepiej niż spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Dlaczego tak jest?

Otóż nie musimy udawać się na spotkanie z agentem w celu poznania dostępnych dla nas ofert od towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystko to możemy już zrobić sami, nie wychodząc z domu. Do kupienia ubezpieczenia online wystarczy nam laptop oraz dostęp do internetu. Oszczędzamy więc tak naprawdę czas, ponieważ nie musimy udać się na spotkanie z agentem w wyznaczonym miejscu oraz godzinie. Ponadto, niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki dla nowych klientów, kiedy kupujemy online, czyli dodatkowo kupując ubezpieczenie przez internet, możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Przewagą kupowania ubezpieczenia drogą internetową jest również fakt, że mamy dostęp do większej ilości ofert od różnych firm ubezpieczeniowych.

Podsumowując, zakup ubezpieczenia online jest bardziej opłacalny niż stacjonarnie. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń https://kioskpolis.pl/, zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze, przy czym, znajdziemy dla siebie najkorzystniejsze z dostępnych ofert.