Jak obniżyć cenę ubezpieczenia samochodu?

samochód

Konieczność ubezpieczenia pojazdu dotyczy każdego jego właściciela. Mowa oczywiście o obowiązkowym ubezpieczeniu OC. Co jednak zrobić w momencie, gdy konieczność posiadania samochodu jest ogromna, jednak nie stać nas na pokrycie kosztów ubezpieczenia? Czy istnieją rozwiązania pozwalające zmniejszyć te koszta, aby również młodzi kierowcy, których budżet jest mocno ograniczony, mogli poruszać się po drogach w naszym kraju?

Koszt ubezpieczenia a młody kierowca

Dla wielu świeżo upieczonych kierowców fakt wyższych kosztów ubezpieczenia, wynikających z braku doświadczenia, jest niezrozumiały. Jeśli należysz do takich osób, wcale nie musisz godzić się na wysoki koszt polisy. Jeśli w swojej rodzinie masz krewnego, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, możesz zaproponować mu, że to właśnie jego dane zostaną wpisane w dokumentach w miejscu zarezerwowanym dla właściciela pojazdu. Ty z kolei możesz być współwłaścicielem. Zniżki, które zyskujemy wraz z kolejnymi latami od czasu zdania prawa jazdy, mogą być naprawdę wysokie. Warto rozważyć tę możliwość, jeśli jesteś młodym kierowcą, a koszty ubezpieczenia Cię przytłaczają.

Wpływ modelu pojazdu na koszt ubezpieczenia

Ten sposób na obniżenie kosztów ubezpieczenia sprawdza się, gdy mamy pojęcie o jego istnieniu w momencie, gdy kupujemy samochód. Okazuje się bowiem, że suma pieniędzy, jaką zapłacisz za pojazd, którego możliwości rozwijania prędkości na drodze są niewielkie, jest niższa od kosztów poniesionych w przypadku samochodu o dużej mocy i pojemności silnika. Jeśli więc wiesz, że będziesz miał trudności z pokryciem kosztów ubezpieczenia, a jednak potrzebujesz samochodu do codziennego funkcjonowania, wybierz taki, którego pojemność silnika nie jest zbyt duża. Warto również wiedzieć, że niektóre modele samochodów biorą udział w kolizjach i wypadkach znacznie częściej od innych. Dane te są ogólnodostępne – również dla ubezpieczyciela. To oznacza, że koszty ubezpieczenia na modele szczególnie narażone na kolizje mogą zostać powiększone.

Bezpieczna jazda a cena, którą poniesiesz za ubezpieczenie

Pierwszy rok ubezpieczenia w większości przypadków kosztuje nas najwięcej. Jeśli jednak posiadasz samochód od wielu lat, doskonale wiesz, że brak udziału w stłuczkach i kolizjach drogowych sprawia, że zyskujesz kolejną zniżkę. Dla wielu kierowców poruszających się bezpiecznie po drodze oznacza to nawet do 70% zniżki. Jak widzisz, warto jeździć bezpiecznie, jeśli zależy Ci na obniżeniu kosztów ubezpieczenia samochodu. Jest to rozwiązanie, z którego możemy korzystać w dłuższej perspektywie, warto jednak mieć świadomość jego istnienia.

Sposób płatności a koszt ubezpieczenia

Towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość rozłożenia polisy nawet na kilkanaście rat. Dla wielu osób jest to idealne rozwiązanie, bo oznacza niewielkie wydatki każdego miesiąca. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku zapłaty za ubezpieczenie samochodu, korzystniejszym rozwiązaniem pod względem poniesionych kosztów, jest wybór jednorazowej składki. W przypadku opłat ratalnych musimy liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów wynikających z podzielenia składki na kilka lub kilkanaście rat.

Porównywanie ofert ubezpieczycieli najlepszym sposobem na niższe ubezpieczenie pojazdu

Mimo że na samym końcu – sposób ten jest najlepszym ze wszystkich, bo pozwala zaoszczędzić największą sumę pieniędzy. Od wielu lat korzystasz z tego samego towarzystwa ubezpieczeń? A czy kiedykolwiek sprawdzałeś, ile za tą samą usługę zapłaciłbyś u innego ubezpieczyciela? Wielu właścicieli stawia na wygodę i każdego roku jedynie przedłuża umowę. W tym przypadku wygoda może wiele kosztować. Wygospodaruj kilka chwil i skorzystaj z narzędzia, jakim jest kalkulator OC, aby wybrać polisę idealną dla siebie i swojego samochodu. Porównując na stronie https://kioskpolis.pl/ oferty od niemal wszystkich ubezpieczycieli na rynku, możesz wybrać tego, który ma dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Zarówno pod względem ochrony, jaką obejmuje AC, jak i ceny. Jedno miejsce, które mieści w sobie oferty od wielu towarzystw, jest ogromnym ułatwieniem dla każdego właściciela pojazdu. Jeszcze kilkanaście lat temu byliśmy skazani na skorzystanie z usług najbliższego ubezpieczyciela w okolicy. Internet całkowicie odmienił świat ubezpieczeń samochodowych.

Kupując swój pierwszy samochód tuż po zdaniu prawa jazdy, musimy być świadomi, że zarejestrowanie samochodu na siebie, oznacza poniesienie wysokich kosztów ubezpieczenia. Wraz z kolejnymi latami kwota, którą będziemy płacić naszemu ubezpieczycielowi, będzie malała. Warto jednak korzystać z rozwiązań, które sprawią, że jeszcze bardziej obniżymy ponoszone koszta. Wiedząc o nich, możesz z mniejszym stresem kupować swoje auto. Nie zapominaj jednak o tym, że to ubezpieczyciel może zadecydować o tym, jakie koszty poniesiesz. Dlatego postaw na takiego, który zadba o Ciebie i Twój samochód. Jego znalezienie może zająć Ci sporo czasu – nie bój się go przeznaczyć na intensywne porównywanie ofert w porównywarce OC. Efekty w postaci niższych kosztów ubezpieczenia samochodu są tego warte!

Sprawdź również: