Jak wykupić najkorzystniejszy pakiet OC + AC?

ubezpieczenie

Konieczność objęcia ubezpieczeniem OC pojazdu spoczywa na każdym jego właścicielu. Wielu decyduje się na dodatkową polisę AC, która okazuje się nieoceniona w momencie stłuczki czy kolizji. Wówczas możemy być pewni, że ubezpieczenie pokryje zarówno szkody wyrządzone innemu kierowcy, jak i te, które dotknęły również nasz samochód. Dla wielu właścicieli pojazdów samo ubezpieczenie OC jest już dużym wydatkiem, a AC będzie jeszcze większym. Jednak stawiając na pakiet OC + AC wydatek ten będzie znacznie mniejszy. Koniecznie zapoznaj się z zaletami tego rozwiązania.

Zalety pakietu OC + AC

Każdy kierowca pojazdu potrafi sam doskonale ocenić swoje potrzeby, jeśli chodzi o ubezpieczenie. Większość z nas decyduje się jednak na bazowe rozwiązanie – OC i AC. Niewiedza, że wiele przedsiębiorstw ubezpieczeniowych oferuje obie polisy w pakiecie, może sprawić, że przepłacimy. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat ofert ubezpieczycieli, co możemy zrobić w porównywarce na stronie https://kioskpolis.pl/. Każde z towarzystw ubezpieczeniowych posiada inne pakiety różniące się między sobą zakresem zdarzeń, które obejmują, a także ceną. Jeśli stoisz przed koniecznością wyboru ubezpieczyciela, warto abyś w tym celu wykorzystał kalkulator OC, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Skupiając się jednak na pakiecie OC + AC musisz mieć świadomość, jakie korzyści ze sobą niesie. Do zalet zakupu pełnego pakietu należy:

  • niższy koszt zakupu niż gdybyś musiał kupować każdą polisę z osobna,
  • większa ochrona Twojego pojazdu niż w przypadku samego OC,
  • możliwość dopasowania ochrony zgodnie z potrzebami kierowcy.

Cena pakietu OC + AC – od czego zależy?

Przeglądając pakiety oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, możesz przekonać się o tym, że rozbieżność cenowa jest naprawdę spora. Wynika ona z wielu czynników, dotyczących zarówno samego pojazdu, który ma zostać objęty ubezpieczeniem, jak i jego właściciela. Do najczęściej wymienianych czynników mających wpływ na wysokość pakietu należą:

  • wiek i doświadczenie właściciela pojazdu,
  • rodzaj, marka i model pojazdu,
  • moc silnika,
  • posiadane zniżki,
  • wartość pojazdu,
  • miejsce parkowania,
  • zakres ochrony (brany pod uwagę, jeśli chodzi o AC).

Pakiet OC + AC – na co musisz zwrócić uwagę?

O ile w przypadku ubezpieczenia OC nie mamy większego wyboru, jeśli chodzi o zakres ochrony, bo w przypadku oferty każdego ubezpieczyciela jest on taki sam, o tyle w polisie AC jest zupełnie inaczej. To właśnie na zakres jej ochrony powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. A na co konkretnie?

Zakres ubezpieczenia w polisie AC

Na ten element w ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego, jeśli chodzi o polisę AC, powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Upewnij się, czy aby na pewno ubezpieczenie obejmuje likwidację szkód, którą chciałbyś, aby objęło. Jeśli zależy Ci na pokryciu kosztów naprawy samochodu biorącego udział w kolizji lub wypadku i takiego, który po prostu uległ awarii, sprawdź czy informacją o takim działaniu została uzupełniona oferta ubezpieczyciela.

Gotówkowa lub bezgotówkowa likwidacja szkód

Zależy Ci na tym, aby po kolizji Twój samochód trafił do autoryzowanego serwisu, a koszty związane z naprawą zostały uregulowane pomiędzy ubezpieczycielem a tym serwisem? W takim razie upewnij się, że towarzystwo ubezpieczeń, na które chcesz postawić, oferuje bezgotówkową likwidację szkód.

Innym sposobem, z którym możesz się spotkać w ofertach ubezpieczycieli, jest gotówkowa likwidacja szkód. Kiedy Twój pojazd ulegnie uszkodzeniu, ubezpieczyciel dba o to, aby rzeczoznawca ocenił szkody, a następnie wypłaca Ci należną sumę pieniędzy, która ma pokryć koszty naprawy. Ta z kolei pozostaje już w rękach Twoich i Twojego własnego mechanika.

Wybór sumy ubezpieczenia

Będąc klientem towarzystwa ubezpieczeniowego masz prawo wybrać rodzaj sumy ubezpieczenia – stałej, zmiennej, odnawialnej lub redukcyjnej. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest stała suma ubezpieczenia, jednak nie każdego stać na taki wydatek. Decyzję o wyborze sumy ubezpieczenia warto więc dokładnie przeanalizować.

Zakup pakietu OC + AC niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród nich bez wątpienia jest korzystniejsza cena niż przy zakupie z osobna każdej z polisy. Aby mieć jednak pewność, co do słuszności podejmowanej decyzji, warto dogłębnie przeanalizować plusy wynikające z zakupu polis w takim właśnie pakiecie. To, co jest największą zaletą tego rozwiązania, to brak jakichkolwiek minusów. Dziś niemal każdy z nas decyduje się na rozszerzenie ubezpieczania swojego auta. To obowiązkowe niestety nie pokrywa kosztów naprawy naszego własnego pojazdu, tylko osoby poszkodowanej. W momencie kolizji czy wypadku, z własnej kieszeni musisz pokryć koszty przywrócenia samochodu do stanu używalności, co jest niemałym wydatkiem. Koniecznie wypróbuj więc pakiet OC + AC i ciesz się poczuciem bezpieczeństwa na drogach w całym kraju!

Sprawdź również: