Jak wykupić polisę przez internet – poradnik krok po kroku

kupno polisy przez internet

Kupno OC online jest najbardziej komfortowym i szybkim sposobem na ubezpieczenie swojego pojazdu, a składa się na to wiele czynników. Jeśli chcesz zakupić ubezpieczenie OC online, wystarczy, że otworzysz formularz online i wypełnisz go zgodnie z wymaganiami. Zgłoszenie zostanie przesłane automatycznie do ubezpieczyciela, dzięki czemu polisę możesz kupić o każdej porze – nie zważając na dzień tygodnia. Warto skorzystać z takiej możliwości, jeśli termin ważności OC wygasa.

Pamiętaj o tym, aby nie doprowadzić do przerwania ciągłości ubezpieczenia pojazdu. Brak OC skutkuje nałożeniem kary na właściciela, ponieważ zgodnie z prawem samochód musi być ubezpieczony nawet wtedy, gdy stoi przez długi czas nieużywany. Przepis ten reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Kupno polisy online – od czego zacząć?

Na dzień dzisiejszy zakup OC przez internet jest bardzo łatwy i pozwala zaoszczędzić sporej ilości pieniędzy. Nie bez powodu na taką formę zakupu decyduje się coraz więcej kierowców. Należy też wiedzieć, że zakup ubezpieczenia OC przez internet jest bezpieczny. Nie musisz obawiać się o swoje dane osobowe, ponieważ będą przetwarzane zgodnie z wymaganiami RODO. Wszelkie informacje, jakie przesyłasz za pomocą formularza rejestracyjnego, są szyfrowane.

Internetowe porównywarki ubezpieczeniowe funkcjonują już od lat i są stale udoskonalane, aby korzystanie z oferowanych przez nie usług przebiegało sprawniej i co ważniejsze dla zainteresowanych – bezpieczniej.

Jeśli szukasz źródła, z którego uzyskasz najtańsze OC przeznaczone dla Ciebie i zdecydowałeś się na zakup polisy OC przez internet, koniecznie sprawdź porównywarkę ubezpieczeń https://kioskpolis.pl/, gdzie czekają na Ciebie najlepsze oferty. Jeśli obawiasz się, że kupno ubezpieczenia online będzie dla Ciebie za trudne dowiedz się, jak dokonać zakupu krok po kroku, a także jak przygotować się do wypełnienia formularza, na podstawie którego zostanie obliczona składka.

Zanim przejdziesz do obliczania składki OC, przygotuj niezbędne dokumenty:

  • dowód rejestracyjny pojazdu,
  • prawo jazdy,
  • dowód osobisty,
  • numer obecnie posiadanej polisy.

Kiedy masz już wszystkie potrzebne dokumenty, przejdź na stronę porównywarki ubezpieczeń i rozpocznij proces obliczania składki OC. Po wejściu w formularz należy podać wszystkie dane dotyczące pojazdu, czyli markę, model, rok produkcji pojazdu, jego pojemność i moc silnika oraz pozostałe dane i informacje, o które możemy być poproszeni. Kiedy formularz zostanie już uzupełniony, naszym oczom ukażą się wygenerowane dla nas oferty. Znajdziemy tam informacje na temat wysokości składki i dodatkowych świadczeń, jakie możemy uzyskać w ramach ubezpieczenia. Przy niektórych ofertach możemy liczyć na poszerzenie polisy OC o dodatkowe usługi, takie jak np. ubezpieczenie NNW, Assistance samochodowy czy też ubezpieczenie opon.

Jeśli już przejrzeliśmy szereg wygenerowanych dla nas ofert i dokonaliśmy wyboru, na sam koniec pozostaje nam jedynie sprawa płatności i podanie swoich podstawowych danych osobowych oraz danych kontaktowych. Następnie możemy przejść do płatności. Większa część firm daje swoim klientom wybór, jeśli chodzi o metodę płatności. Do wyboru mamy opłatę jednorazową, wpłacając z góry całą kwotę za ubezpieczenie lub formę ratalną – półroczną lub kwartalną. Spłata ubezpieczenia w ratach może być korzystne dla osób, które nie chcą wstrząsnąć swoim domowym budżetem, jednak w skali roku tak naprawdę zapłacą więcej, niż wynosiłaby dla nich standardowa stawka, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe doliczają dodatkowe procenty w zależności od tego, na ile rat rozłożona została przez nas płatność.

Kupno polisy online – czy jest to bezpieczne?

Przekonanie o niebezpieczeństwach związanych z zakupem polisy OC przez internet jest jednym z powodów, które powstrzymują kierowców przed zdecydowaniem się na ten sposób kupna. Boją się o to, że ich dane osobowe zostaną sprzedane firmom z zewnątrz lub że zostaną oszukani i przelane przez nich pieniądze, nie dotrą do ubezpieczyciela.

Decydując się na kupno ubezpieczenia przez internet możemy być pewni, że nasze dane będą bezpieczne, a pieniądze nie trafią do oszustów. Bezpieczeństwo klienta leży w interesie firm ubezpieczeniowych, zatem dokładają wszelkich starań, aby nie doszło do niepożądanych sytuacji. Funkcjonowanie rynku ubezpieczeniowego w naszym kraju jest uregulowane prawnie i pod kontrolą organów państwowych, w tym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wszystkie dane, które wpisywane są w formularzu, służą wyłącznie do znalezienia ofert przeznaczonych dla zainteresowanego. Po wybraniu najodpowiedniejszej polisy w porównywarce OC zostaniesz przekierowany na stronę firmy ubezpieczeniowej, gdzie dochodzi już tylko do finalizacji kupna OC.

Sprawdź również: