Jak znaleźć najlepsze OC w 2021 roku?

ubezpieczenie OC na samochód

Wykupienie ubezpieczenia OC jest koniecznością w przypadku każdego właściciela pojazdu mechanicznego. O korzyściach wynikających z objęcia ubezpieczeniem swojego samochodu, dowiadujemy się na własnej skórze w momencie stłuczki lub kolizji. OC obejmuje ochroną każdą osobę, która w wyniku Twojej nieostrożnej jazdy lub losowych zdarzeń została poszkodowana. Nie istnieje żadna możliwość, która posiadaczy pojazdów mechanicznych mogłaby zwolnić z konieczności zawarcia umowy ubezpieczenia OC. Skoro jesteś zobowiązany do takiego kroku, warto więc wybrać OC, które będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC?

Zastanawiasz się, dlaczego za podpisanie umowy z ubezpieczycielem zapłaciłeś znacznie więcej od Twojego przyjaciela? Może się to wydarzyć nawet wtedy, gdy posiadacie ten sam model auta. Koszt jaki poniesiesz w związku z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, uzależniony jest tak naprawdę od wielu czynników. Warto przyjrzeć się im bliżej w momencie, gdy jesteś o krok od wybrania konkretnego ubezpieczyciela.

Koszt ubezpieczenia OC zależy m.in. od:

  • zakładu ubezpieczeń, na który się zdecydujesz,
  • rodzaju pojazdu,
  • wieku pojazdu,
  • pojemności silnika,
  • przebiegu pojazdu,
  • historii ubezpieczeniowej,
  • Twojego wieku,
  • długości posiadania prawa jazdy.

Wybierając zakład ubezpieczeń musisz wiedzieć, że niezależnie od tego na jaki zakres ochrony OC postawisz, obejmuje on zawsze te same kwestie – jest to określone ustawowo. Nie musisz się więc zapoznawać z ofertą, co dokładnie obejmuje swoją ochroną ubezpieczyciel.

Wiedząc już, czym jest ubezpieczenie OC i od jakich czynników uzależniony jest jego koszt, możesz przystąpić do wybierania najlepszego, a przy tym najtańszego ubezpieczyciela na rynku.

Wybór najlepszego ubezpieczenia OC dostępnego na rynku.

Wiedząc jakimi czynnikami kieruje się ubezpieczyciel, określając koszt ubezpieczenia OC, możesz podjąć działania, które znacząco obniżą jego koszty. Jak to zrobić?

Porównywanie ofert kluczem do znalezienia najlepszego OC

Nie istnieje lepszy sposób na znalezienie najkorzystniejszej oferty ubezpieczyciela niż wizyta na stronach, takich jak kalkulator OC, na których możemy zapoznać się z ofertami niemal wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych na rynku. Metoda ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i pozwala raz na zawsze pożegnać się z praktyką bycia wiernym jednemu ubezpieczycielowi przez wiele lat – nawet jeśli jego ceny są najwyższe spośród wszystkich ofert na rynku.

Porównywarka ubezpieczeń OC posiada jeszcze jedną, niezwykle istotną zaletę – pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wyobraź sobie, że miałbyś dzwonić do każdego ubezpieczyciela z osobna i dopytywać o wszystkie szczegóły oferty i jej koszt. Zadanie niemal niemożliwe do wykonania, co? W przypadku kalkulatora OC online możesz tego dokonać w zaledwie kilka minut. Odwiedź https://kioskpolis.pl/ i wybierz najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie OC.

Postaw na starszego współwłaściciela

Jednym z czynników wpływających na koszt ubezpieczenia OC jest wiek. Wielu oburza się słysząc tę informację, gdy ubezpiecza swój pierwszy samochód. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu młodych kierowców z podkulonym ogonem wybiera się do ubezpieczyciela i płaci wysoką cenę za OC. A wcale nie musi tego robić! Wystarczy jedynie bliska, starsza osoba, która ma duże doświadczenie w prowadzeniu samochodu, a przede wszystkim wysokie zniżki. Dla wielu taką osobą może być po prostu rodzic. Dzięki temu młodzi właściciele pojazdów mogą zaoszczędzić wiele pieniędzy, a przy tym figurować w dokumentach jako współwłaściciele samochodu.

Ubezpieczenie OC w pakiecie

Kończy Ci się ważność ubezpieczenia na życie czy mieszkanie? W takim razie jest to doskonały moment, aby dopytać swoje dotychczasowe towarzystwo ubezpieczeń o pakiet obejmujący różne ubezpieczenia. Decydując się na zakup wielu polis u jednego ubezpieczyciela w formie pakietu, możesz liczyć na naprawdę wysokie oszczędności. Tym bardziej, że coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się na ten właśnie krok, aby przyciągnąć do siebie jeszcze większą liczbę klientów. Koniecznie zapytaj swojego ubezpieczyciela, czy u niego również istnieje taka możliwość. Jeśli nie – na rynku możesz znaleźć wielu innych, którzy wyjdą naprzeciw Twoim potrzebom. Sprawdź na kioskpolis.pl, który z ubezpieczycieli daje taką możliwość. Zajmuje to zaledwie kilka chwil, dzięki którym będziesz mógł zaoszczędzić wysoką sumę pieniędzy.

Sposobów na odnalezienie najlepszych ubezpieczeń w roku 2021 jest wiele. Pojawienie się internetu, dało znacznie więcej możliwości właścicielom samochodów, którzy są zobowiązani do zawarcia ubezpieczenia OC. Wszystko za sprawą porównywarek cenowych, dzięki którym w zaledwie kilka sekund możesz znaleźć najkorzystniejszą dla siebie pod względem finansowym ofertę. Jeszcze nie tak dawno właściciele pojazdów mechanicznych byli skazani na korzystanie z tych samych firm ubezpieczeniowych przez wiele lat. Niejeden z kierowców mógł być nawet nie świadom tego, że inne towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie zaoferować mu OC za dużo niższą cenę.

Sprawdź również: