najtaniejonline.pl

Strona główna Kalkulator OC

Kalkulator OC

Znalezienie dobrego ubezpieczenia to gwarancja, że w razie wystąpienia szkody zostaniesz objęty odpowiednią pomocą. Taką polisę możesz wyszukać samodzielnie, korzystając z możliwości, jakie stwarza dostęp do Internetu. Zamiast analizować szczegóły poszczególnych ofert osobno, masz do dyspozycji intuicyjne w obsłudze narzędzie, jakim jest kalkulator OC.

kalkulator ubezpieczenia

Czym jest kalkulator ubezpieczenia?

Właściciele pojazdów mechanicznych są zobowiązani do wykupienia OC dla swojego pojazdu. Jest to to obowiązkowa polisa, za której brak grożą surowe konsekwencje. Nawet jeden dzień zwłoki oznacza naliczenie wysokich kar finansowych, które mogą sięgać kilku tysięcy złotych. Aby tego uniknąć, musisz pamiętać o terminowym opłacaniu składek oraz przedłużeniu kończącej się ochrony. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z funkcji jakie oferuje kalkulator OC.

Jest to nowoczesne i intuicyjne w obsłudze narzędzie, za pomocą którego wyszukasz polisę ubezpieczeniową o wybranych parametrach. OC kalkulator nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, gdyż cały proces odbywa się w środowisku online. Wyszukiwarka dostępna jest na stronie internetowej, a jej obsługa nie sprawi problemów nawet laikom. Zadaniem kalkulatora OC jest wyszukanie najlepszych ofert firm ubezpieczeniowych, które są zgodne z Twoimi preferencjami.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Porównywarka działa na zasadzie analizy dostępnych ofert, biorąc pod uwagę parametry poszczególnych polis. Na postawie podanych przez Ciebie informacji, narzędzie obliczy składkę OC oraz zaproponuje najatrakcyjniejsze rozwiązania. To sprawia, że kalkulator ubezpieczeń pozwala na indywidualnie dopasowanie polisy do konkretnego użytkownika. W przeciwieństwie do ogólnodostępnych rankingów generuje wyniki, które są zgodne z Twoimi preferencjami. Dzięki temu nie musisz analizować każdej oferty osobno, gdyż kalkulator ubezpieczeń zaproponuje Ci polisy, które spełniają określone kryteria.

Kalkulator ubezpieczeń – jakie oferty możesz znaleźć?

Narzędzie sprawdzi się nie tylko w przypadku kierowców, którzy poszukują dla siebie najkorzystniejszej opcji OC. W wyszukiwarce możesz określić, jaki zakres ochrony Cię interesuje i jakiego ubezpieczenia poszukujesz. Jest to więc kalkulator OC AC, w którym możesz znaleźć zarówno pojedyncze polisy, jak i gotowe pakiety rozszerzone o dodatkowe elementy. Sam decydujesz, czy chcesz wykupić jedynie OC, autocasco, assistance czy NNW. Jako kryterium wyboru możesz wybrać samodzielne produktu lub obliczyć składkę OC wyposażoną o AC.

Jak skorzystać z kalkulatora AC OC?

Wyszukiwarka jest nieskomplikowana w obsłudze, dlatego z obliczeniem składki OC poradzą sobie nawet laicy. Nie musisz posiadać specjalnych umiejętności, gdyż cały proces odbywa się bardzo intuicyjnie. Aby kalkulator OC AC prawidłowo wygenerował oferty zgodne z określonymi kryteriami, musisz podać kilka podstawowych informacji. W pierwszej kolejności powinieneś wybrać, jaki wariant

polisy Cię interesuje. Kalkulator ubezpieczeń może bowiem wyszukać nie tylko produkty komunikacyjne, ale także ubezpieczenia turystyczne lub obejmujące ochroną nieruchomość. Aby skorzystać z wyszukiwarki musisz uzupełnić formularz, podając takie informacje jak:

 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • marka i model samochodu,
 • rok produkcji,
 • rodzaj paliwa,
 • pojemność silnika,
 • wersja auta,
 • data rozpoczęcia ubezpieczenia.

W następnym etapie kalkulator ubezpieczeń poprosi Cię o bardziej szczegółowe informacje, dotyczące sposobu użytkowania auta. Jakie dane będą potrzebne do wypełnienia formularza, aby poprawnie wyliczyć składkę OC i AC?

 • miejsce parkowania w nocy,
 • przebieg roczny,
 • aktualny przebieg,
 • stan techniczny pojazdu,
 • sposób użytkowania auta,
 • opcja użytkowania pojazdu za granicą,
 • data pierwszej rejestracji.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC, kalkulator zapyta Cię także o to, czy Twoje auto ma zamontowaną instalację gazową i czy posiada ważne badania techniczne. Będziesz musiał również określić, czy jest spłacane w ramach leasingu, po której stronie ma kierownicę i czy było importowane.

W ostatniej części formularza wyszukiwarki OC i AC, zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych. Nie musisz obawiać się o ich bezpieczeństwo, gdyż zostaną wykorzystane jedynie do obliczenia składki OC i AC. Na podstawie tych informacji ubezpieczyciele oceniają ryzyko wystąpienia szkody, co ma znaczący wpływ na cenę polisy. Jakie dane będziesz musiał wypełnić w formularzu kalkulatora ubezpieczenia samochodu?

 • imię,
 • nazwisko,
 • pesel,
 • kod pocztowy,
 • stan cywilny,
 • rok uzyskania prawa jazdy,
 • liczbę współwłaścicieli,
 • liczbę osób, które będą korzystały z auta,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu.

Na podstawie tych informacji, wyszukiwarka dokona wyliczenia OC i AC. Dzięki temu precyzyjnie dopasuje ofertę do Twojej sytuacji, a Ty dostaniesz gotowe polisy do wyboru. Warto wspomnieć, że jest to darmowy kalkulator OC. Nie musisz się obawiać pobierania opłat za skorzystanie z jego funkcji, także prowizji pobieranych z tytułu zawarcia umowy z ubezpieczycielem.

OC kalkulator – czy podawać prawdziwe dane?

OC kalkulatorWiele osób ma obawy przed tym, aby udostępniać w Internecie tak osobiste dane jak PESEL, numer telefonu czy adres. Jest to racjonalne podejście, gdyż nigdy nie wiadomo, w jaki sposób informacje te zostaną wykorzystane. Kalkulator AC i OC jest jednak w pełni bezpiecznym narzędziem, dlatego nie musisz się bać, że Twoje dane zostaną wykorzystane w niewłaściwym celu. Ich podanie służy do dopasowania oferty, a na ich podstawie możesz otrzymać najbardziej precyzyjne wyniki.

Wielu ubezpieczycieli sprawdza historie bezszkodowej jazdy w bazach UFG. To pozwala na dokładne obliczenie składki OC z uwzględnieniem zniżek. Ponadto informacje takie jak miejsce zamieszkania czy stan cywilny również mają wpływ na cenę polisy ubezpieczeniowej. Są więc niezbędne do tego, by porównywarka ubezpieczeń OC mogła Ci zaproponować oferty dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji.

Ważne jest także to, że podane przez Ciebie dane nie zostaną w żaden sposób wykorzystane. Wypełniony formularz nie zobowiązuje Cię do wykupienia polisy, gdyż sam decydujesz czy skorzystasz z proponowanych produktów. Kalkulator ubezpieczeń ma więc charakter informacyjny i nie jest jednoznaczny z zawarciem umowy z Towarzystwem.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora ubezpieczeń?

Mogłoby się wydawać, że tak funkcjonalne narzędzie jakim jest porównywarka OC, jest mało wiarygodne. Tym bardziej, że wyszukiwarka jest całkowicie darmowa i może w pełni zastąpić konieczność osobistego kontaktu z agentem. Kalkulator OC AC został jednak zaprojektowany z myślą o ty, aby pomóc Ci znaleźć jak najkorzystniejszy wariant ochrony. Dowodem na to są korzyści, które wynikają z użycia OC porównywarki. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Oszczędność czasu

nie musisz wychodzić z domu ani umawiać się na spotkanie z agentem, aby móc wykupić dla siebie polisę. Zarówno wyszukanie ofert, jak i zawarcie umowy z ubezpieczycielem przeprowadzisz zdalnie przez Internet. Ponadto oszczędzasz czas potrzebny na znalezienie o porównanie ze sobą poszczególnych polis, gdyż cały ten proces przeprowadzi OC kalkulator.

Oszczędność pieniędzy

najważniejszą zaletą jest to, że dzięki porównaniu OC możesz znacznie obniżyć cenę ubezpieczenia. Nie chodzi tu tylko o możliwość znalezienia najtańszej oferty. Polisy sprzedawane przez Internet zwykle kosztują sporo mniej, gdyż do ich ceny nie jest doliczona prowizja pośrednika. Oprócz tego wiele Towarzystw oferuje atrakcyjne warunki współpracy klientom, którzy zdecydują się na zawarcie umowy online.

Dostęp do szerokiej gamy produktów

w kalkulatorze ubezpieczeń możesz porównać ze sobą różnorodne polisy. Bez względu na to, czy planujesz zakup podstawowego OC, czy chcesz go rozszerzyć o dodatkową ochronę, masz możliwość przeanalizowania dostępnych pakietów. Jeżeli chodzi o kalkulator OC, motocykl, przyczepa czy samochód ciężarowych również są brane pod uwagę podczas analizowania ofert. Oznacza to, że za pośrednictwem wyszukiwarki możesz znaleźć polisę dla każdego pojazdu.

Indywidualne dopasowanie oferty

wymieniając zalety, którymi wyróżnia się kalkulator OC, nie można zapominać o możliwość personalizacji polisy. Sam ustalasz, jaki zakres ochrony Cię interesuje i na tej podstawie narzędzie dobiera do Ciebie najlepsze rozwiązania. To oznacza, że zaproponowane oferty są skonstruowane konkretnie pod Twoją sytuację oraz pasują do określonych preferencji.

Wygoda

po wypełnieniu formularza OC, kalkulator sam wyliczy wysokość składek oraz zaproponuje Ci najkorzystniejsze rozwiązania. Dzięki temu unikniesz konieczności samodzielnego analizowania poszczególnych parametrów polisy oraz sprawdzania, jakie warunki może zaoferować Ci dana firma. Jeżeli chodzi o porównanie OC, wygodne jest też to, że z wyszukiwarki możesz korzystać całą dobę. Po znalezieniu odpowiedniej oferty wystarczy tylko, że ją zaakceptujesz, dokończysz formalności oraz podpiszesz umowę z wybranym towarzystwem.

Jeżeli nie czujesz się na siłach lub masz wątpliwości, aby samodzielnie podjąć decyzję o zakupie wybranej polisy, możesz skorzystać z pomocy konsultanta. Specjalista podpowie Ci, na co zwracać uwagę, wybierając ubezpieczenie oraz jak korzystać z kalkulatora. Nie wiesz, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Twoim przypadku lub oczekujesz przedstawienia konkretnych rozwiązań? Zawsze masz do dyspozycji konsultanta online, który na postawie Twoich preferencji znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszą opcję ubezpieczenia.

Porównywarka online – oblicz OC dla swojego samochodu

Trudno o wygodniejsze rozwiązanie niż kalkulator ubezpieczeń. Mimo prostej konstrukcji i nieskomplikowanej obsługi, narzędzie oferuje wiele funkcji przyjaznych użytkownikowi. Porównywarka OC jest całkowicie bezpłatna, nie zobowiązuje Cię do niczego, a może być szansą, aby znaleźć najkorzystniejszy pakiet ochrony. Ponadto kalkulator ubezpieczeń jest bezpieczny, nie musisz się więc obawiać, że Twoje dane zostaną w jakikolwiek sposób wykorzystane lub przechowywane niezgodnie z celem. Kalkulator OC AC generuje także oferty jedynie sprawdzonych firm, co ogranicza możliwość natknięcia się na oszustwo.

Sprawdź również: