Na co zwrócić uwagę, szukając polisy OC?

szukanie polisy OC

Objęcie polisą ubezpieczeniową pojazdu dotyczy każdego jego właściciela. Wielu z nich decyduje się jednak na wybór najbliższego towarzystwa ubezpieczeniowego lub takiego, z którego usług korzysta od wielu lat nie zdając sobie sprawy, że inny ubezpieczyciel będzie wymagał od niego znacznie niższych składek. Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu polisy OC? Czy są elementy, dzięki którymi będziesz mógł zaoszczędzić?

Wybór odpowiedniego ubezpieczyciela sposobem na niższe OC

Każdy właściciela pojazdu może znaleźć wiele czynników mających bezpośredni wpływ na wysokość składki OC. Najważniejszym czynnikiem, który będzie miał wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa za kierownicą, a także możliwie najniższą cenę polisy, jest wybór odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Możesz to zrobić odwiedzając stronę internetową https://kioskpolis.pl/ i wybierając najlepszego ubezpieczyciela na rynku, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Wysokość składki – najważniejszy element oferty każdego towarzystwa ubezpieczeniowego

Ze względu na obowiązkowy charakter ubezpieczenia OC, zakres jego ochrony jest taki sam w przypadku każdego kierowcy i jego pojazdu. Rolą ubezpieczenia jest pokrycie szkody wyrządzonej osobie poszkodowanej z naszej winy. Oferty wszystkich ubezpieczycieli dostępnych na rynku posiadają więc ten sam zakres ochrony w przypadku polisy OC. Różnice możemy dostrzec przede wszystkim w cenie.

Skoro zakres ochrony w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest taki sam, musisz wybrać ofertę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza pod względem cenowym. A dokonasz tego dzięki porównywarce OC. Po porównaniu wszystkich ofert możesz wybrać ubezpieczyciela oferującego najniższe składki OC.

Nie zapomnij zapoznać się z OWU

Ogólne Warunki Ubezpieczenia to dokument, z którym musi zapoznać się każdy właściciel pojazdu podpisujący umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. To właśnie on zawiera wszystkie – zarówno najważniejsze, jak i mniej ważne – szczegóły dotyczące ochrony ubezpieczeniowej, na którą się decydujesz. Dowiesz się z nich, kiedy ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia kosztów szkody, a kiedy może ich odmówić. Warto dokładnie i na spokojnie przeanalizować OWU przed podpisaniem umowy, aby podjąć właściwą decyzję. Osoby, które zbagatelizowały tę konieczność niejednokrotnie mogły odczuć negatywne tego skutki na własnej skórze, a dokładniej portfelu, kiedy ubezpieczyciel odmówił udzielenia pomocy.

Dodatkowe polisy do ubezpieczenia OC

Coraz więcej kierowców zdając sobie sprawę z tego, jak czasami niewielki wpływ mają na to, co wydarzy się na drodze, decyduje się na zakup dodatkowej polisy ubezpieczeniowej. Skoro i tak jesteś zobowiązany do objęcia ubezpieczeniem OC pojazdu, możesz warto wybrać pakiet łączący w sobie OC z inną polisą? Zaletą tego rozwiązania jest niższy koszt zakupu w pakiecie, niż gdybyś miał kupować każdy z nich osobno. O jakie pakiety możesz rozszerzyć swoje OC?

  • AC – ubezpieczenie najczęściej wybierane w pakiecie z OC. Daje ono gwarancję wypłaty odszkodowania w momencie, gdy uszkodziliśmy samochód z własnej winy. Jest również niezwykle istotne w przypadku kradzieży auta czy zniszczenia w wyniku sił natury – ubezpieczyciel wypłaca nam wówczas odszkodowanie. Połączenie ubezpieczenia OC z AC daje kierowcy niemal kompleksową ochronę.
  • Assistance – ubezpieczenie to odpowiada za usługi związane z pomocą. Sprawdza się w momencie, gdy kierowca potrzebuje pomocy informacyjnej, serwisowej lub medycznej. Największa ilość kierowców wykorzystuje ubezpieczenie Assistance w przypadku konieczności odholowania pojazdu. Jeśli decydujesz się na tę dodatkową formę ubezpieczenia, musisz koniecznie zwrócić uwagę czy towarzystwo nie posiada limitu w postaci kilometrów, jakie może pokonać do najbliższego warsztatu.
  • NNW – rodzaj ubezpieczenia obejmujący następstwa od nieszczęśliwych wypadków. Swoją ochroną obejmuje życie i zdrowie nie tylko kierowcy, ale również jego pasażerów.

Wszystkie czynniki, na które warto zwrócić uwagę, towarzystwo ubezpieczeniowe powinno jasno i czytelnie przekazać potencjalnemu klientowi. Dzięki temu uniknie on rozczarowania, kiedy zdecyduje się na podpisanie umowy i dojdzie do wypadku lub kolizji drogowej. Ze wszystkimi najważniejszymi elementami oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych zapoznasz się na stronie porównywarki OC. Dzięki niej podejmiesz odpowiednią decyzję obejmującą nie tylko niski koszt ubezpieczenia, ale również korzystne warunki, które w każdej sytuacji będą stanowiły dla Ciebie ochronę. Wybierz ubezpieczenie OC dopasowane do swojego pojazdu i pod własne potrzeby, a każda podróż będzie przebiegała w poczuciu bezpieczeństwa, nie tylko dotyczącym Ciebie, ale także pasażerów w Twoim samochodzie. Postaw na towarzystwo ubezpieczeniowe, które z najwyższą starannością dba o bezpieczeństwo i komfort każdego kierowcy, który zdecydował się na jego usługi.