Na co zwrócić uwagę, szukając ubezpieczenia OC online?

online

Fakt istnienia obowiązku zakupu ubezpieczenia OC przez każdego, kto posiada pojazd, nie jest czymś nowym. Obowiązek ten wynika z ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Za brak wykupionej polisy ubezpieczeniowej grozi nam dotkliwa grzywna, dlatego należy pamiętać o zachowaniu ciągłości ubezpieczenia naszego samochodu.

Wygoda ponad wszytsko – także przy zakupie ubezpieczenia OC

Na dzień dzisiejszy przez internet możemy załatwić naprawdę wiele spraw, nie wychodząc z domu, a tym samym zaoszczędzając sporo czasu. A co gdybyśmy mogli zaoszczędzić do tego pieniądze? W przypadku ubezpieczenia samochodu online jest to możliwe. Wystarczy zacząć od znalezienia oferty, która sprosta naszym oczekiwaniom i wyliczy dla nas najtańsze OC. Możemy dokonać tego w porównywarce OC, pod adresem https://kioskpolis.pl, gdzie znajdziemy dla siebie najkorzystniejszą ofertę.

Dlaczego lepiej ubezpieczyć samochód online?

Na rynku ubezpieczeniowym istnieje wiele różnych ofert od towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego warto poświęcić trochę czasu i sprawdzić, która z dostępnych ofert okaże się dla nas najkorzystniejsza. Duże ułatwienie wprowadzają porównywarki ubezpieczeniowe, które znajdują dla nas najkorzystniejsze dostępne umowy do zawarcia z ubezpieczycielami, na podstawie naszych danych. Są one dla towarzystw ubezpieczeniowych wyznacznikiem tego, jak wysokie ryzyko stanowimy. Dodatkowo biorąc pod uwagę, w jakim wieku jest właściciel pojazdu, jego miejsce zamieszkania czy też parametry pojazdu, który chce ubezpieczyć, ubezpieczyciele wyliczają koszt OC.

Samodzielne wycenianie składki OC to tylko jeden z plusów. Przede wszystkim jest to bardzo wygodny sposób na ubezpieczenie pojazdu, ponieważ nie wymaga od nas wychodzenia z domu. Oprócz komfortu, którego doświadczamy, nie wychodząc z domu, oszczędzamy także sporo czasu. To, co na pewno najbardziej skłania do stwierdzenia, że zakup ubezpieczenia online jest korzystny to fakt, że w zasięgu ręki kierowcy mają dostęp do wielu ofert, które mogą przeglądać i samodzielnie ze spokojem wybrać tę ofertę, która w największym stopniu spełnia ich oczekiwania.

Zniżki przy zakupach online

Przy zakupie ubezpieczenia online w niektórych firmach ubezpieczeniowych, możemy otrzymać prezent w postaci zniżki na zakup OC, które mogą sięgać około 4-7%. Dla części osób może wydać się to niewielką kwotą, jednak kierowcy, którzy nie mają na koncie żadnych zniżek, z tytułu bezszkodowej jazdy, z całą pewnością pokuszą się o skorzystanie z oferty w towarzystwie ubezpieczeniowym z największą oferowaną zniżką. Jeśli jednak z jakiegoś powodu zmienimy zdanie i postanowimy zrezygnować z zakupionej przez internet polisy OC, mamy możliwość odstąpienia od umowy na odległość. Jednak musimy zrobić to w terminie 30 dni od dnia zakupu ubezpieczenia OC, w innym wypadku nasza rezygnacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Gdzie i jak ubezpieczyć samochód online?

Zakupienie polisy OC online w dniu dzisiejszym może zająć nam dosłownie moment, ponieważ kalkulator OC automatycznie obliczy dla nas ceny składek, w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu mamy jasny obraz tego, które oferty są dla nas najkorzystniejsze.

Aby wybrać najkorzystniejsze OC online, wystarczy skorzystać z kalkulatora OC, dostępnego pod adresem https://kioskpolis.pl. Chcąc obliczyć składkę OC, należy wypełnić formularz, w którym podajemy wymagane dane. Na podstawie tych danych zostanie dla nas wyliczona składka u każdego dostępnego ubezpieczyciela, która następnie trafia na ekran naszego komputera lub laptopa. Dzięki kalkulatorom OC już chwilę po wysłaniu formularza uzyskujemy dostęp do szczegółów różnych ofert od ubezpieczycieli. Co więcej, sposób zakupu ubezpieczenia jest na tyle sprawny, że nie jesteśmy zobowiązani do tego, aby wychodzić z domu w celu podpisania dokumentów, jak to zwykle ma miejsce w przypadku konsultacji z pośrednikiem.

Zakup tak ważnego ubezpieczenia przez internet może wydawać się dla wielu osób niebezpieczną. Wielu obawia się o rzetelność poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Należy mieć świadomość tego, że zakup ubezpieczenia OC online jest w pełni bezpieczny. Firmy ubezpieczeniowe muszą zadbać o to, aby internetowa sprzedaż przebiegała na najwyższym poziomie i była bezpieczna. Procesy te są kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz inne organy państwowe. Z tego względu usługi porównywarek ubezpieczeń są stale udoskonalane, a wszystkie dane, które zostały wpisane w formularz, są w należyty sposób chronione. Porównywarki służą jedynie w celu wygenerowaniu ofert, które są przeznaczone dla osoby, która wypełniła wniosek.

Sprawdź również: