O czym musisz pamiętać, zanim polecisz do USA?

Nowy Jork

Lot do USA to niedoścignione marzenie wielu osób. W dzisiejszych czasach marzenie to jest jednak znacznie prostsze do spełnienia niż jeszcze kilkanaście lat temu. O czym powinieneś pamiętać przed wylotem? Przede wszystkim musimy mieć na uwadze, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jak łatwo wywnioskować z samej nazwy, obejmuje tylko wyjazdy do krajów na terenie Unii Europejskiej. Nie oznacza to jednak, że podczas nieszczęśliwego wypadku w Stanach Zjednoczonych jesteś skazany na poniesienie wszystkich kosztów związanych z opieką medyczną. Jeśli ubezpieczysz się w jednym z towarzystw, możesz zapomnieć o tym problemie.

Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych

Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych stoi na bardzo wysokim poziomie. Płacenie za nią w innej walucie, w przypadku, gdy odwiedzamy ten kraj w celach turystycznych, może być bardzo kłopotliwe. No i jak łatwo się domyślić im dłuższa hospitalizacja, tym wyższe koszty poniesiemy. Aby nie wpaść w pułapkę wysokich kosztów medycznych podczas podróży i ze spokojem zwiedzać Stany warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne.

Wybór ubezpieczenia turystycznego

Wyjazd do USA bez wykupionego ubezpieczenia turystycznego może być strzałem w kolano. Może się okazać, że poniesiesz nie tylko koszty samego wyjazdu, ale w razie problemów zdrowotnych czy wypadku – także leczenia. A te nie są najniższe. Koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych należą do najwyższych na świecie.

Oferta ubezpieczenia turystycznego

W zależności od tego, na jakie ubezpieczenie turystyczne postawimy, możemy liczyć na różne formy ochrony. Im większy pakiet usług, tym pewniej i bezpieczniej możemy czuć się podczas podróży. Jak łatwo się domyślić szerszy pakiet niesie ze sobą wyższe koszta. Jednak biorąc pod uwagę sumę pieniędzy, jaką musielibyśmy zapłacić za poniesione koszty leczenie czy straty przy skradzionym bagażu, polisa wcale nie kosztuje tak wiele. Tym bardziej, jeśli wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe,  porównasz ze sobą oferty najpopularniejszych ubezpieczycieli. Wydaje Ci się, że proces ten zajmie Ci mnóstwo czasu i wolisz skorzystać z usług pierwszego towarzystwa, na które natrafisz? Nic bardziej mylnego! Porównanie może zająć Ci nawet mniej niż 2 minuty! Odwiedź stronę internetową https://kioskpolis.pl/ i spośród porównanych do siebie firm ubezpieczeniowych wybierz tę, której oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Co może obejmować ubezpieczenie turystyczne?

Polisę turystyczną możesz dostosować do własnych potrzeb. Jeśli wiesz, jaki element podczas podróży spędza Ci zawsze sen z powiek, zadbaj o to, aby objąć go ubezpieczeniem. Ubezpieczenie turystyczne może dotyczyć:

  • kosztów leczenia – element, który firmy ubezpieczeniowe najczęściej obejmują swoją ochronę. Nic dziwnego – usługi medyczne w Stanach Zjednoczonych należą do jednych z najdroższych na świecie,
  • ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – polisa ta zapewni Ci ochronę, kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaliście uszczerbku na zdrowiu,
  • OC – wypadek, w którym jesteśmy sprawcami, może przydarzyć się każdemu z nas. W końcu nieumyślne spowodowanie winy, jak sama nazwa wskazuje, nie zostało przez nas dogłębnie przemyślane i wykonane z premedytacją. Nie zmienia to jednak faktu, że zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę. Jeśli posiadamy ubezpieczenie OC, koszty pokryje towarzystwo,
  • ubezpieczenia bagażu – wyjazd do USA bez bagażu? Niemożliwe, co? Nawet jeśli lecimy na zaledwie tydzień – jest on nam potrzebny. Ubezpieczenie bagażu przyda się w szczególności, jeśli zabieramy ze sobą sprzęt elektroniczny lub sportowy. Ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie, jeżeli bagaż zostanie skradziony lub zniszczony podczas podróży,
  • Assistance – polisa Assistance większości z nas może kojarzyć się z ubezpieczeniem samochodu i wezwaniem pomocy w przypadku zdarzeń na drodze, takich jak rozładowany akumulator czy brak paliwa. Polisa ta przyda nam się również podczas podróży do USA, kiedy będziemy potrzebowali  pomocy medycznej lub prawnej.

Podróż do Stanów Zjednoczony jest niemałym wydatkiem. Wielu podróżnych chce jednak zaoszczędzić i nie decyduje się na zakupienie ubezpieczenia. Niejednokrotnie podejście takie było przyczyną późniejszych kłopotów finansowych. W końcu jak z polską wypłatą pokryć koszty leczenia, rehabilitacji czy opieki medycznej w państwie, które pod tym względem jest najdroższe na świecie? Jeśli planujesz podróż do USA, przygotuj się więc nie tylko na wydatki związane z biletem lotniczym czy mieszkaniem przez określony czas w Stanach Zjednoczonych, ale również na te związane z ubezpieczeniem. Dbanie o najwyższy komfort podróży to także zakup polisy turystycznej, która sprawi, że niezależnie od zdarzeń, które Cię spotkają na obcym kontynencie, będziesz objęty ochroną.