Polisa podróżnicza – jaką wybrać?

rodzaje ubazpieczeń

Planujesz podróż? Jeśli tak nie zapomnij, że znacznie ważniejsze niż zakup wakacyjnych ubrań jest wybór ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu bez obaw wyruszysz w podróż zarówno po Polsce, jak i po innych krajach na świecie. Czy są jednak kryteria, którymi powinieneś się kierować podczas wyboru polisy podróżniczej? Na co przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie podróżnicze – po co jest Ci potrzebne?

Zakup polisy turystycznej nie jest wymagany, jeśli planujesz wyjazd. Może jednak sprawić, że podróż przebiegnie w poczuciu pełnego bezpieczeństwa. Rolą polisy podróżniczej jest pokrycie kosztów leczenia w przypadku takiej konieczności. Chroni również ubezpieczonego przed konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków w innym kraju. Koszty leczenia w niektórych krajach są bardzo wysokie. Szczególnie biorąc pod uwagę te kraje, w których mamy do czynienia z inną walutą.

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje jednak nie tylko osobę, która wykupiła polisę, ale również wszystko to, co bierze ze sobą w podróż. Jeśli podczas wyjazdu został Ci skradziony bagaż, ubezpieczyciel zajmie się również tym.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

W zależności od tego, co chcemy chronić podczas podróży, możemy postawić na konkretny typ ubezpieczenia turystycznego. Jeśli wybierasz się do kraju, w którym pomoc medyczna nie jest Ci w najmniejszym stopniu zapewniona, wybierz polisę, która swoją ochroną obejmuje wszystkie działania medyczne.

Ubezpieczenie medyczne

Większość podróżnych na pierwszym miejscu podczas wyboru polisy stawia zdrowie. Nikogo fakt ten nie powinien dziwić, szczególnie jeśli mowa o krajach, w których mamy do czynienia z wysokimi kosztami leczenia. Jeśli chodzi o kraje należące do Unii Europejskiej, możemy liczyć na częściowo zmniejszoną opłatę za pomoc medyczną. Wszystko za sprawą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jednak Stany Zjednoczone, Kanada czy Australia będą nas znacznie więcej kosztować w przypadku, gdy będziemy potrzebować pomocy medycznej. Jeśli planujesz wyjazd do któregokolwiek z tych krajów, warto pomyśleć o polisie turystycznej.

Ubezpieczenie bagażu

Bagaż jest nieodłączną częścią każdej podróży. Jednak to właśnie jego posiadanie może być dla nas ogromnym obciążeniem i nie chodzi wcale o jego ciężar fizyczny. Posiadanie cennych lub ważnych dla nas przedmiotów w bagażu sprawia, że niemal przez całą podróż dodatkowo się stresujemy. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku większości towarzystw ubezpieczeniowych ochrona nie obejmuje sprzętu komputerowego, biżuterii, gotówki oraz dzieł sztuki. Koniecznie zapoznaj się z ofertą ubezpieczyciela, na którego zamierzasz się zdecydować, czy taki zapis również widnieje w regulaminie firmy. Otrzymanie rekompensaty za skradziony bagaż należy się osobie ubezpieczającego pod warunkiem, że spełni ona konkretne warunki. Dlatego właśnie wybierając towarzystwo ubezpieczeń, powinieneś kierować się nie tylko przystępną ceną, ale także zakresem ochrony, które oferuje i ogólnymi warunkami.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Nie zawsze możemy przewidzieć, co wydarzy się w podróży. Warto więc być przygotowanym na każdą okoliczność, szczególnie jeśli wybieramy się w dalszą podróż. Jeśli przez zrządzenie losu staniesz się sprawcą wypadku lub zniszczysz czyjeś mienie, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej będzie wówczas wybawieniem. Nie będziesz zobowiązany do pokrycia kosztów wyrządzonej szkody. Wypłacenie odszkodowania będzie leżało po stronie ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie dla aktywnych

Jesteś osobą, która podczas podróży wypoczywa w sposób aktywny? Towarzystwa ubezpieczeniowe stworzyły polisę specjalnie z myślą o Tobie! Wybierasz się w góry lub w rejs na morzu? Upewnij się, że towarzystwo ubezpieczeniowe, na które postawiłeś, zapewnia pokrycie kosztów ratowniczych. W przypadku większości ubezpieczycieli jest to rozszerzenie, za które należy dodatkowo zapłacić.

Porównywarka ubezpieczeń

Chcesz się przekonać, które towarzystwo ubezpieczeniowe będzie miało dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę? W takim razie odwiedź stronę https://kioskpolis.pl/ i porównaj możliwości, jakie dają Ci poszczególni ubezpieczyciele. Nie od dziś wiadomo, że koszty ubezpieczenia odgrywają istotną rolę w naszym życiu. Szczególnie jeśli na podróż, na którą się wybieramy, oszczędzaliśmy długimi latami. Warto jednak w tym przypadku nie oszczędzać, szczególnie jeśli wybieramy się w dalsze zakątki świata. Może się bowiem okazać, że brak wykupionego ubezpieczenia turystycznego sprawi, że poniesiemy ogromne koszty opieki medycznej w obcym kraju. Nigdy nie mamy wpływu na to, co wydarzy się podczas podróży – nawet jeśli każdy dzień zaplanujemy co do minuty. Są kwestie, które mają znacznie większy wpływ na okoliczności niż my sami.

Wybierając się w podróż, nie możemy zapomnieć o najistotniejszym elemencie – naszym zdrowiu. To właśnie ono pozwala nam zwiedzać najdalsze rejony świata. Jeśli nie chcesz, aby pasja do podróży została zniszczona przez wysokie koszty leczenia nałożone w obcym kraju, koniecznie wykup ubezpieczenie turystyczne przed podróżą.