Polisa turystyczna – dlaczego warto ją wykupić?

zgubiony bagaż

Wakacje są czasem, kiedy pragniemy w pełni wypocząć. Może się jednak zdarzyć, że nasz wypoczynek zostanie przerwany nagłym wydarzeniem. Skradziony bagaż. Nagła choroba. Uszczerbek na zdrowiu podczas aktywnych wakacji. To zaledwie kilka powodów, które sprawiają, że wakacje przestają być przyjemnym czasem. Problemów możemy sobie dołożyć, jeśli wyjechaliśmy na zagraniczne wakacje, jednak nie wykupiliśmy polisy. Warto wystrzegać się takiego postępowania, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków. Wykupienie ubezpieczenia turystycznego ma wiele innych zalet. Jakich?

Zapewnienie pomocy medycznej

O ile podczas podróży po krajach Europy możemy korzystać z karty EKUZ, o tyle w Stanach Zjednoczonych tracimy tę możliwość. A koszty usług medycznych w USA wcale nie należą do najtańszych. Stawiając na ubezpieczenie turystyczne, możesz bez obaw wyjechać do dowolnego kraju. Nie będziesz musiał martwić się o swoje zdrowie i pokrycie kosztów leczenia, jeśli podczas podróży doznałeś szkody. Wszystkim zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe, które chroni Cię w takich sytuacjach.

Kradzież bagażu

Bagaż stanowi nieodłączną część podróży. Podczas wycieczki to właśnie w nim przechowujemy wszystkie najważniejsze rzeczy. Co jednak w momencie, gdy podczas podróży zostanie skradziony lub zagubiony na lotnisku. Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe, które swoją ochroną obejmuje również bezpieczeństwo bagażu, możesz być spokojny. W ramach skradzionego lub zagubionego bagażu towarzystwo wypłaca należne odszkodowanie.

OC w życiu prywatnym

Szkoda z naszej winy wcale nie musi oznaczać, że wyrządziliśmy ją z premedytacją. W większości przypadków jest po prostu wynikiem zrządzenia losu. Nie zmienia to jednak faktu, że osobie poszkodowanej należy się rekompensata.

Wakacje są szczególnym czasem, kiedy dajemy sobie więcej swobody. Sprawia to, że zwiększamy szanse na wyrządzenie szkody osobie trzeciej lub jej mieniu. W takiej sytuacji, jeśli ubezpieczyłeś się przed wyjazdem, nie musisz pokrywać kosztów odszkodowania z własnej kieszeni – robi to za Ciebie towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto jednak pamiętać, że w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia została zawarta informacja o maksymalnej wysokości odszkodowania, które może wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe. Przed podpisaniem umowy koniecznie się z tym zapoznaj.

Dodatki do ubezpieczenia turystycznego

Oprócz podstawowej oferty ubezpieczenia, którą oferuje nam towarzystwo ubezpieczeniowe, możemy również liczyć na wiele innych dodatków. Wybierając poszczególne z nich, musimy liczyć się z wyższym kosztem, jednak pomogą nam zachować bezpieczeństwo podczas urlopu. Dodatki możemy dopasować według własnych potrzeb i charakteru wyjazdu. Nieco inaczej powinny wyglądać te, na które zdecydują się osoby wyjeżdżające w góry, od tych, które wybierają miłośnicy opalania się na plaży. Listę dodatków, które oferują Ci towarzystwa ubezpieczeniowe, możesz zobaczyć na ich stronach internetowych. Jak jednak wybrać najlepszych ubezpieczycieli spośród tak wielu przedsiębiorstw dostępnych na rynku? W dobie internetu zadanie to jest banalnie proste. Odwiedź internetową porównywarkę ubezpieczeń https://kioskpolis.pl/ i wybierz najlepsze towarzystwo dla siebie.

Lista dodatków, które oferują towarzystwa ubezpieczeniowe:

  • utrata środków płatniczych – wybierasz ubezpieczenie turystyczne obejmujące ochronę bagażu? W takim razie rozszerz pakiet o pomoc w przypadku kradzieży lub zagubienia środków płatniczych, aby nie zostać bez niczego w środku obcego kraju,
  • samochód zastępczy – w ramach ubezpieczenia turystycznego możesz liczyć na pojazd zastępczy, jeśli Twój uległ uszkodzeniu. Ubezpieczyciel zajmie się nie tylko jego naprawą, ale również zapewni Ci pojazd, który pozwoli kontynuować podróż,
  • pomoc prawna/tłumacz – odwiedziny obcego kraju niezwykle często wiążą się z barierą językową. O ile podczas codziennego zwiedzania nie odczuwamy tego, o tyle w razie zdarzenia, brak zrozumienia ze strony służby medycznej lub przedstawicieli prawa może przysporzyć nam ogromnych kłopotów. Rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego o ten dodatek pozwala rozwiązać ten proble,
  • terroryzm – mimo że objęcie ochroną osób w przypadku ataków terrorystycznych, w większości towarzystw ubezpieczeniowych wyłączone jest z podstawowej oferty, nie oznacza to, że nie możemy zabezpieczyć się przed taką sytuacją. Jeśli zależy nam na takiej ochronie, możemy wybrać towarzystwo, które nam ją zaoferuje. Ubezpieczenie obejmujące działania wojenne i ataki terrorystyczne przyda nam się w szczególności, jeśli planujemy wyjazd do krajów, które są na nie narażone.

Zalet wynikających z ubezpieczenia turystycznego jest znacznie więcej. Nie warto decydować się na podróż, szczególnie w dalsze rejony świata, bez jego wykupienia. Może się bowiem okazać, że podróż będzie nas kosztować nie tylko kupno biletu czy zakup potrzebnych rzeczy, ale również poniesiemy dodatkowe wydatki związane z opieką medyczną lub pokryciem szkód wyrządzonych z naszej winy.