Ubezpieczenie turystyczne do USA – jaką polisę wybrać?

ubezpieczenie turystyczne USA

Zniesienie wiz wjazdowych do USA dla Polaków sprawi prawdopodobnie, że jeszcze więcej turystów z naszego kraju będzie co roku odwiedzać to fascynujące państwo. Pełne kasyn Las Vegas, kultowe miejsca w Nowym Jorku, Hollywood, Park Yellowstone, Wielki Kanion – atrakcje Stanów Zjednoczonych można wymieniać w nieskończoność. Lot na miejsce wcale nie musi być drogi, jeśli zaplanujemy go z wyprzedzeniem, podobnie zresztą jak podróż po kraju. Da się ją wykonać budżetowo. 

Należy jednak pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych koszty niektórych usług, na przykład pomocy medycznej są z polskiego punktu widzenia niewyobrażalnie wysokie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, aby nie ryzykować jest naprawdę korzystne ubezpieczenie do USA. Co powinna zawierać polisa i gdzie znaleźć najlepszą? Podpowiadamy.

Jakie ubezpieczenie turystyczne? USA słynie z niezwykle wysokich kosztów leczenia!

Stany Zjednoczone należą do krajów z najdroższą opieką medyczną na świecie. Nawet w gruncie rzeczy dość podstawowa pomoc, jak choćby opatrzenie złamanej nogi to koszty liczone w tysiącach, jeśli nie dziesiątkach tysięcy dolarów. Poważniejsze urazy i konieczność hospitalizacji, a tym bardziej transportu medycznego do kraju mogłyby całkowicie zrujnować budżet, a właściwie majątek niejednego Polaka. Aby znaleźć odpowiednią polisę, nie wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki hasła “ubezpieczenie USA” i wybrać jedną spośród kilku zauważonych ofert. Ubezpieczenie na wyjazd do USA powinno zawierać znacznie wyższą niż w przypadku podróży po Europie czy nawet Azji sumę gwarancyjną. Jeśli chcemy zabezpieczyć się na Wszystkie ewentualności związane ze zdrowiem, minimalna wartość ubezpieczenia powinna wynosić 1 000 000 zł.

Nie tylko medyczne ubezpieczenie – USA i wysokie koszty ratownictwa medycznego w tym kraju

medyczne ubezpieczenie

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając optymalne ubezpieczenie turystyczne? USA to ogromny kraj, w którym nie brakuje dość trudno dostępnych rejonów. Niektóre z nich są popularne wśród turystów i naprawdę godne zobaczenia. Jednak kontuzja odniesiona w takim miejscu bądź nagle zachorowanie oznaczać będzie konieczność skorzystania z ratownictwa medycznego. Jak nietrudno się domyślić, koszty w takiej pomocy są równie wysokie jak koszty leczenia. Wysoka suma gwarancyjna dotycząca ratownictwa medycznego, jaką obejmuje ubezpieczenie na wyjazd do USA to kolejny bardzo rozsądny wybór.

Ubezpieczenie do USA na każdą możliwą ewentualność!

Ale leczenie i ratownictwo to nie jedyne okoliczności, które powinno obejmować dobre ubezpieczenie. USA jest bardzo drogim krajem dla większości Polaków. Nieszczęśliwy wypadek, który przyczyni się do uszkodzenia czyjegoś majątku, a tym bardziej uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej może doprowadzić turystę do problemu z ogromnymi roszczeniami. Dlatego wybierając się do Stanów Zjednoczonych warto wyposażyć się w polisę turystyczną, która uwzględnia również odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. Większość turystów z pewnością z niej nie skorzysta, ale ci, którym będzie to dane z pewnością nie pożałują swojej decyzji. Ubezpieczyciel w podobnych sytuacjach powinien swojemu klientowi zapewnić także odpowiednią pomoc prawną.

Dobre ubezpieczenie na wyjazd do USA obejmuje również inne nieprzewidziane okoliczności. Jedną z nich jest utrata bagażu. O ile w trakcie podróżowania po Europie nie musi ona oznaczać tragedii, tysiące kilometrów od domu, w kraju gdzie ceny należą do najwyższych na świecie, lepiej zabezpieczyć się na taką ewentualność. Z punktu widzenia osób, które w trakcie wakacji lubią zrelaksować się przy kuflu piwa, lampce wina czy drinku dobre ubezpieczenie do USA powinno obejmować zdarzenia zaistniałe po spożyciu alkoholu. W przeciwnym razie ubezpieczyciel może odmówić swojemu klientowi wsparcia. Inne warte rozważania polisy dotyczą aktów terroryzmu, a od niedawna również skutków zachorowania na COVID-19 za granicą. Tak naprawdę wybierając ubezpieczenie na wyjazd do USA warto zabezpieczyć się na każdą przewidzianą przez ubezpieczyciela ewentualność. Nie należy bowiem ponosić zbędnego ryzyka.

Najkorzystniejsze ubezpieczenie na wyjazd do USA dzięki internetowej porównywarce

ubezpieczenie na wyjazd do USA

Wysokie sumy gwarancyjne i szeroki zakres ubezpieczenia do USA wcale nie oznaczają, że musi być ono drogie. Wystarczy dobrze poszukać odpowiedniej polisy, czym pomocna będzie internetowa porównywarka ubezpieczeniowa. Czytelne zestawienie ofert po wypełnieniu formularza pozwala na wybranie najkorzystniejszej pod względem ceny i zakresu ubezpieczenia. Zanim jednak podejmiemy decyzję, należy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. W tym dokumencie ubezpieczyciel przedstawia szczegółowy zakres polisy, a także niezwykle istotne ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności.

Ubezpieczenie turystyczne USA – zaczynamy od kontaktu z ubezpieczycielem!

Większość ubezpieczycieli oferujących polisy turystyczne do USA szczegółowo przedstawia również optymalną ścieżkę postępowania dla swoich klientów. W razie wystąpienia jednego ze zdarzeń przewidzianych w polisie należy w pierwszej kolejności zgłosić się do przedstawiciela danego towarzystwa, który szybko przedstawi dalsze kroki, jakie powinien podjąć klient.